"Знову лягають касети". Як енергетики попри обстріл ремонтували мережі в населеному пункті Донеччини: репортаж

"Знову лягають касети". Як енергетики попри обстріл ремонтували мережі в населеному пункті Донеччини: репортаж

Ексклюзивно

Щодня близько десяти бригад електриків працюють на Донеччині поблизу лінії бойового зіткнення. Виїжджають після дозволів на роботу, проте це не убезпечує енергетиків від ризику опинились під обстрілом окупантів. Як під обстрілами російської армії ремонтують електромережі, аби подати електроенергію у прифронтові населені пункти, — репортаж Суспільного Донбас.

Південь Донеччини. Працівники Покровського управління районних електричних мереж, отримали дозвіл та вирушили на ремонт. Керівник Покровського РЕМ Віталій Асіненко за кермом автівки каже: напередодні окупанти обстріляли населений пункт, жителі без електрики:

Віталій Асіненко, Покровський район, ДТЕК Донецька область
Фото: Суспільне Донбас

"Сьогодні нас ДСНС, військові допустили до робіт, тому їдемо працювати. Ми їдемо на південь області, там де, на жаль, дуже активні бої, кожного дня є обстріли населених пунктів, є пошкодження наших електромереж, нашого обладнання. Кожного дня ми виїжджаємо сюди, щоб повернути світло".

Кожна з десяти бригад щодня наражається на небезпеку, додає Асіненко. Працюють у бронежилетах та касках, але це не убезпечує від поранень: "Є хлопці, які отримали поранення, все добре, всі живі. Хлопці пройшли навчання по військовій медицині, вони знають, як себе вести коли є поранення, коли потрапляєш під обстріл".

Відновлюють електропостачання обстріли ДТЕК Донецька область
Керівник Покровського РЕМ Віталій Асіненко, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Майже відразу, як бригада прибуває на місце пошкодження ліній електропередач в один із населених пунктів Донецької області, здалеку лунають вибухи.

ДТЕК відновлюють електропостачання обстріли Донецька область
Бригада електриків відновлює світло, Донецька область, січень 2024 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

Електрики лагодять останню ділянку електромереж, яку напередодні пошкодило обстрілом.

Місцева жителька Аліна Фомочкіна розповідає: уламком пробило вікно в її будинку.

Відновлюють електропостачання обстріли ДТЕК Донецька область
Уламок, Донецька область, січень 2024 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

"Он вирва, — показує жінка. — ДСНС обстежили, сказали все нормально, сказали все нормально, можете засипати".

За словами жінки, обстрілюють населений пункт не вперше, проте електроенергію бригади відновлюють швидко: "Навіть якщо не у цей день, то наступного. ДСНС приїжджає, обстежує та одразу світло відновлюють. Це нас вдруге прилетів, а так не часто. Одного разу прилітало в поля, але там будинки не постраждали".

Відновлюють електропостачання обстріли ДТЕК Донецька область
Жителька Донеччини Аліна Фомочкіна. Кадр з відео Суспільне Донбас

В сусіда Івана на подвір'ї уламки снарядів, пошкоджений гараж, побитий дах будинку.

Відновлюють електропостачання обстріли ДТЕК Донецька область
Частина від ракети, Донецька область, січень 2024 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

"На даху ще якась лежить частина від ракети. Вчора приїжджали ДСНС, але вони просто не змогли її дістати, а тут забрали ракету", — показує чоловік російський боєприпас.

"Дуже гучно, дуже. Попадали на підлогу, хто його знає, що таке. У перші хвилини мандраж такий, що не дай Боже. А потім вже вийшли на двір, подивились: все покоцане, все розбите. Прийшли тут односельці й допомагали, щоб трошки якось поприбирати, порядок навести — зробили", — ділиться чоловік.

На перший час родині привезли матеріали, щоб частково полагодити пошкоджений обстрілами будинок. Евакуюватися чоловік поки що не збирається, не хоче залишати домівку.

Відновлюють електропостачання обстріли ДТЕК Донецька область
Житель Донеччини Іван. Кадр з відео Суспільне Донбас

"Оце що зараз — це реально дуже-дуже сильно. А так, були обстріли, але такі, незначні. А вибухи кожен день чутно. Звикли звичайно. Куди все це кидати, їхати кудись? Поки що — ні, не думаємо про це. Я розумію, що ніколи не кажи ніколи,  але поки що не хочемо нікуди ми їхати, тому що й тварин тримаємо тут", — пояснює Іван.

Відновлюють електропостачання обстріли ДТЕК Донецька область
Наслідки обстрілів, Донецька область, січень 2024 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

Поки електрики продовжують працювати, починаються обстріли, — будь-якої миті бригада готова до евакуації.

"На жаль тут вчора ввечері був обстріл, обстріляли касетними боєприпасами, пошкодило нам електромережі. Електромережі частково, те, що ми змогли, там де була  безпечна ділянка, ми відновили ще вчора, але на сьогодні залишилась кількість наших клієнтів, які без електроенергії провели ніч. Тому сьогодні хлопці, як тільки стало безпечно, ми виїхали", — пояснює Віталій Асіненко.

"Ми думали, що стало безпечно, але починається обстріл, лягають знову касети, лягають дуже близько, тому хлопці напоготові, й ми можемо не завершити свої роботи й поїхати звідси, тому що тут дуже небезпечно".
Електропостачання обстріли ДТЕК Донецька область
Бригада електриків, Донецька область, січень 2024 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

Цього разу працівники Покровського РЕМу встигли відремонтувати пошкоджену ділянку, подали електрику людям і евакуювалися з населеного пункту.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок