Понад 100 підстанцій запустили. Як на Донеччині після окупації відновлюють електромережі

Понад 100 підстанцій запустили. Як на Донеччині після окупації відновлюють електромережі

Енергетики ДТЕК відновлення електропостачання Краматорський район Донецька область
Енергетики Донеччини відновлюють електромережі у деокупованих селах, Краматоський район, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

370 кілометрів електромереж відновили енергетики Донеччини у деокупованих населених пунктах Святогірської та Лиманської громад. Із якими складнощами стикаються фахівці ДТЕК Донецькі електромережі та що розповідають місцеві про півтора року без електропостачання — у репортажі. Донецькі енергетики продовжують відновлювати електроенергію у деокупованих селах Лиманської та Святогірської громад, які перебувають під російськими обстрілами. Місце, де працюють наразі, не називають у цілях безпеки.

"За цей час ми подали світло більш ніж 15 тисячам родин у 20 населених пунктах Святогірської та Лиманської громад. Заживили чотири лікарні та амбулаторії, п'ять об'єктів водоканалів, "пункти незламності", мережі зв'язку та інші об'єкти критичної інфраструктури", — повідомив інженер Сергій Морозов.

Відновлення електропостачання Лиманська громада Краматорський район Донецька область
Інженер ДТЕК Донецькі електромережі Сергій Морозов, Краматорський район, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Працюють енергетики у бронежилетах та касках. Щоб дістатися до пошкоджених ліній електропередач, зрізають гілки дерев та використовують автовежу.

Сапери відновлення електропостачання Лиманська громада Краматорський район Донецька область
Сапери із Держслужби надзвичайних ситуацій, Краматорський район, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Відновлення електропостачання Лиманська громада Краматорський район Донецька область
Енергетики використовують автовежу, щоб дістатися пошкоджених ліній електропередач, Краматорський район, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

На деяких ділянках енергетикам потрібна допомога саперів із Держслужби надзвичайних ситуацій, зазначає Сергій Морозов.

"Після звільнення наших територій одразу після військових і саперів заходили наші бригади, щоб відновити світло в нашому регіоні. Роботи дуже ускладнюються тим, що багато територій заміновано і час від часу проходять обстріли, тому що лінія фронту проходить поруч", — пояснює Сергій Морозов.

Житель Лиманської громади Василь жив без світла майже півтора року.

"При каганцюКаганець — світильник, що працює на основі згорання олії або лою. жив, брав картошину й олію — і сидів при цьому світлі. Отак і жив. Води хіба що накачати, так й все. Чайник ставив лише, аби чаю попить", — згадує житель Краматорського району Василь.

Відновлення електропостачання Лиманська громада Краматорський район Донецька область
Житель Краматорського району Василь, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Жителька Краматорського району Любов розповідає, жити півтора року без електрики важко: воду носили з колодязя, їжу готували на дровах.

"Півтора року без світла жити тяжко, до колодязя по воду. Наварить їсти, треба десь дров роздобути, а потом наварить. Зарядка телефона, накачати води, приготовить їсти", — розповідає жителька Краматорського району Любов.

Коли не було світла заряджали телефони від генератора.

"Ходили групувались, спочатку носили в один двір, все село телефони носило, генератори теж не в усіх є. Ви попробуйте самі: вимкніть дома і не добу чи двоє, а год і п'ять місяців", — згадує жінка.

Відновлення електропостачання Лиманська громада Краматорський район Донецька область
Жителька Краматорського району Любов, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

За словами Сергія Морозова, після деокупації Лиману та Святогірська енергетики відновили у цих громадах 370 кілометрів електромереж, відремонтували та увімкнули 14 високовольтних підстанцій та 126 трансформаторних підстанцій.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок