Польща підіймала у повітря літаки під час ранкової ракетної атаки Росії по Україні

Польща підіймала у повітря літаки під час ранкової ракетної атаки Росії по Україні

Винищувачі F-16
Винищувачі F-16 літають під час військового параду на честь Дня Війська Польського, Варшава, Польща, 15 серпня 2023 року. Ілюстративне фото: АР/Czarek Sokolowski

Збройні сили Польщі запроваджували підвищені заходи безпеки під час ракетної атаки України вранці 13 січня.

Про це повідомили в Оперативному управлінні Збройних сил Польщі.

"Інформуємо, що спостерігається підвищена активність дальньої авіації Російської Федерації, що пов’язано з намірами ударів по території України. Розпочато всі необхідні процедури для забезпечення безпеки повітряного простору Польщі. Попереджаємо, що активовано польську та союзницьку авіацію, що може призвести до підвищення рівня шуму, особливо в південно-східній частині країни", – йдеться в повідомленні.

Пізніше в Оперативному управлінні ЗС Польщі повідомили, що через зниження рівня загрози припинено роботу польської та союзницької авіації в повітряному просторі країни та наземних системах ППО.

"Мобілізовані сили та засоби повернулися до стандартних дій", — додали у відомстві.

Під час ракетної атаки у ніч на 13 січня 2023 року Росія завдала удару по Україні, застосувавши крилаті, аеробалістичні, балістичні, авіаційні, зенітні керовані ракети та ударні дрони. Українська ППО знищила 7 крилатих ракет Х-101/х-555/Х-55 та 1 керовану авіаційну ракету Х-59.

Що відомо про російську ракету в Польщі

Під час масованої російської атаки на Україну 29 грудня 2023 року оперативне командування Війська Польщі зафіксувало проникнення невпізнаного об’єкта в повітряний простір країни з боку кордону з Україною. Через це президент Анджей Дуда скликав екстрене засідання Ради національної безпеки, а МЗС Польщі 29 грудня викликало тимчасового повіреного у справах Росії Андрія Ордаша й вручило дипломату ноту з вимогою пояснити ракетні удари по Україні 29 грудня та "негайно припинити таку діяльність".

Після зустрічі польські військові заявили, що повітряний об’єкт, ймовірно, був російською ракетою, яка пробула в повітряному просторі країни менш як три хвилини, а потім повернулася в Україну.

Польська поліція припиняла пошуки можливих залишків ракети на прикордонній території й відновлювала їх наступного дня. 30 грудня 2023 року Польща завершила пошуки можливих елементів російської ракети: уламків не знайшли.

На початок