У Повітряних силах ЗСУ прокоментували ранкову ракетну атаку РФ 13 січня

У Повітряних силах ЗСУ прокоментували ранкову ракетну атаку РФ 13 січня

Ексклюзивно
 Юрій Ігнат
Речник Командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат. Фото: Олександр Брамський/Суспільне

Речник Командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що під час ракетної атаки 13 січня, Росія застосувала різні типи озброєння.

Про це Юрій Ігнат сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Це була комбінована атака із застосуванням різних типів, фактично така, як була 8 січня і попередня. Було багато засобів повітряного нападу різних типів: спершу було кілька "шахедів", ракети С-300, С-400, якими атакували з Бєлгородської області. Потім було застосовано крилаті ракети, з району Каспію стратегічна авіація ударила ракетами Х-101 та іншими. Далі ми бачили пуски "Кинжалів". Також пуски ракет Х-22 з ТУ-22М3. І керовані авіаційні ракети застосовувалися з кількох літаків тактичної авіації — це Х-31П (протирадіолокаційні — ред.) та Х-59. Ми нарахували 40 засобів повітряного нападу. Знищено 7 крилатих ракет і одну керовану авіаційну", — сказав Ігнат.

Він додав, що понад 20 повітряних цілей не досягли своїх цілей.

"Ракети або впали в полі, або відбувся підрив у повітрі, або вплинули засоби РЕБ українських Сил оборони", — сказав речник Командування Повітряних сил ЗСУ.

Під час ракетної атаки у ніч на 13 січня 2023 року Росія завдала удару по Україні, застосувавши крилаті, аеробалістичні, балістичні, авіаційні, зенітні керовані ракети та ударні дрони. Українська ППО знищила 7 крилатих ракет Х-101/х-555/Х-55 та 1 керовану авіаційну ракету Х-59.

На початок