Миколаївці вимагають відокремлення відділення гемодіалізу в окреме некомерційне підприємство

Миколаївці вимагають відокремлення відділення гемодіалізу в окреме некомерційне підприємство

Миколаївці вимагають відокремлення відділення гемодіалізу в окреме некомерційне підприємство Суспільне Миколаїв

Пацієнти, лікарі та медпрацівники відділення гемодіалізу Миколаївської обласної клінічної лікарні зібрались на мирну акцію під будівлею Миколаївської облради. Вимагають відокремлення відділення гемодіалізу в окреме некомерційне підприємство.

Біля будівлі обласної ради зібралось близько 30 людей. Серед них Сергій Палієнко. Чоловік проходить процедуру гемодіалізу у центрі нефрології і діалізу понад рік. На акцію прийшов підтримати відокремлення Центру в окреме некомерційне підприємство.

"Я вимушений, і не тільки я, а ще 20 людей першої зміни, просинатись о четвертій годині ранку, аби приїхати на п’яту на діаліз. Провести чотиригодинну процедуру і поїхати. Люди четвертої зміни закінчують процедуру о десятій годині вечора. Така ситуація склалась у зв’язку із тим, що недостатньо площі для встановлення нових апаратів", – розповів Сергій Палієнко.

Миколаївці вимагають відокремлення відділення гемодіалізу в окреме некомерційне підприємствоСуспільне Миколаїв

Встановити нові апарати немає де, керівництво обласної лікарні проти розширення відділення, – говорить завідувачка центру нефрології та діалізу Тетяна Костиненко.

На сьогодні в черзі на діаліз 98 людей з усієї області.

В.о. головного лікаря обласної клінічної лікарні Дмитро Бачинський розповів, що 17 вересня з головою обласної ради та можливими інвесторами обговорювали це питання: "Ми домовились про те, що ми починаємо з однієї кімнати, де можна встановити три – чотири апарати додаткові, інвестор забезпечує там обладнання, встановлення бустерної системи, очистки води і так далі. Цим самим ми б могли зберегти, не те що зберегти, а надати медичну допомогу більше чим 32 хворим. Але Тетяна Володимирівна запросила даних інвесторів, я їх вперше побачив, вони не звертались до керівництва лікарні".

Подробиці в репортажі кореспондентів Суспільного

Авторка – Валентина Гурова, оператори – Василь Філімон, Ігор Чорний.

Серед інших причин наміру відокремитись від лікарні завідувачка Центру нефрології і діалізу Тетяна Костиненко називає маленьку заробітну плату персоналу та неможливість розпоряджатися грошима, які надходять від НСЗУ.

Дмитро Бачинський говорить, що пацієнти Центру нефрології і діалізу користуються також послугами інших відділень лікарні під час лікування. У разі відокремлення новоствореному КНП доведеться укладати договори із іншими закладами на надання аналогічних послуг.

Завідувачка Центру нефрології і діалізу Тетяна Костиненко звернулась до депутатського корпусу обласної ради із проханням підтримати відокремлення. Голова обласної ради Вікторія Москаленко говорить, що питання треба розглянути з юридичної та економічної сторін.

"Ми це вивчаємо вже два місяці. У нас є позиція адміністрації лікарні, яка фактично проти, та позиція лікарів, які працюють там. Якщо ми знайдемо підстави юридичні, і головне, фінансові існування окремого КНП, тоді будемо готувати його на сесію і голосувати", – розповіла Вікторія Москаленко.

Миколаївці вимагають відокремлення відділення гемодіалізу в окреме некомерційне підприємствоСуспільне Миколаїв

На сьогодні у відділенні гемодіалізу лікуються 167 людей з усієї області. Приїжджають тричі на тиждень. У відділенні чотири зали із апаратами для діалізу, їх сімнадцять. Пацієнтка Центру Надія розповідає, щомісяця на додаткові ліки для діалізу витрачає п’ять – шість тисяч гривень.

"У нас є головні лікарі, які взагалі не піклуються про діаліз хворих, закупив лише одні ці… Ні систему, нічого не купив, як нам лікуватись далі?" – каже пацієнтка Центру.

Процедура діалізу життєво необхідна для пацієнтів із нирковою недостатністю.

"Усі ці гемодіофільтри – це штучна нирка, яка заміщує. Замісна ниркова терапія, коли організм не справляється із дезінтоксикацією, пацієнт переводиться на цей вид замісної ниркової терапії", – говорить лікарка відділення гемодіалізу Тетяна Саніч.

За словами завідувачки центру нефрології та діалізу Тетяни Костененко – в разі відокремлення у Центру буде більше грошей на медичні потреби, придбання необхідних ліків для пацієнтів та технічного обслуговування апаратів гемодіалізу.

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров'я планує збільшити базовий тариф оплати однієї декларації між сімейним лікарем та пацієнтом із 600 до 710 гривень.
  • Міністерство охорони здоров’я планує підвищити тариф на виклик бригади екстреної медичної допомоги у наступному році зі 164 до 412 гривень.
  • МОЗ України "в найближчий перспективі" планує впровадити поетапний відпуск всіх рецептурних ліків за електронним рецептом.
  • Міністерство охорони здоров'я скасувало обов'язкове проходження тестування на коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) для осіб, які виходять із самоізоляції.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди