МОЗ планує відпускати антибіотики та інсулін лише за електронним рецептом

МОЗ планує відпускати антибіотики та інсулін лише за електронним рецептом

МОЗ планує відпускати антибіотики та інсулін лише за електронним рецептом
УНІАН

МОЗ України "в найближчий перспективі" планує впровадити поетапний відпуск всіх рецептурних ліків за електронним рецептом. Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Орієнтовно в планах відпуск інсулінів, імуносупресивних та наркотичних лікарських засобів – 2021 рік; антибіотиків – 2022 рік; інших рецептурних груп лікарських засобів, визначених МОЗ – починаючи з 2023 року", – йдеться у повідомленні.

За його словами, така ініціатива була запроваджена міністерством через неконтрольований відпуск в Україні рецептурних лікарських засобів з аптек, що призводить до поширення самолікування, і як наслідок - погіршення здоров’я населення.

"Ця проблема полягає не лише в недобросовісному виконанні аптечними закладами ліцензійних вимог (відпуск рецептурних ліків з аптек без рецепта лікаря), а й в небажанні деяких лікарів виписувати рецепти, як того вимагають відповідні правила. Це, у свою чергу, призводить до перекладання відповідальності за призначення ліків з лікарів на провізорів та знижує доступність лікарських засобів для населення", – йдеться у повідомленні МОЗ.

Що відомо

  • Щоб отримати електронний рецепт, пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація. Після цього лікар проводить прийом і виписує рецепт.
  • Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я. Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі "Доступні ліки". Називає працівнику аптеки номер рецепта та отримує ліки.

На початок