МОЗ планує відпускати антибіотики та інсулін лише за електронним рецептом

МОЗ планує відпускати антибіотики та інсулін лише за електронним рецептом

МОЗ планує відпускати антибіотики та інсулін лише за електронним рецептом
. УНІАН

МОЗ України "в найближчий перспективі" планує впровадити поетапний відпуск всіх рецептурних ліків за електронним рецептом. Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Орієнтовно в планах відпуск інсулінів, імуносупресивних та наркотичних лікарських засобів – 2021 рік; антибіотиків – 2022 рік; інших рецептурних груп лікарських засобів, визначених МОЗ – починаючи з 2023 року", – йдеться у повідомленні.

За його словами, така ініціатива була запроваджена міністерством через неконтрольований відпуск в Україні рецептурних лікарських засобів з аптек, що призводить до поширення самолікування, і як наслідок - погіршення здоров’я населення.

"Ця проблема полягає не лише в недобросовісному виконанні аптечними закладами ліцензійних вимог (відпуск рецептурних ліків з аптек без рецепта лікаря), а й в небажанні деяких лікарів виписувати рецепти, як того вимагають відповідні правила. Це, у свою чергу, призводить до перекладання відповідальності за призначення ліків з лікарів на провізорів та знижує доступність лікарських засобів для населення", – йдеться у повідомленні МОЗ.

Що відомо

  • Щоб отримати електронний рецепт, пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація. Після цього лікар проводить прийом і виписує рецепт.
  • Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я. Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі "Доступні ліки". Називає працівнику аптеки номер рецепта та отримує ліки.

На початок