МОЗ хоче майже втричі підвищити тариф на "швидку"

МОЗ хоче майже втричі підвищити тариф на "швидку"

МОЗ хоче майже втричі підвищити тариф на "швидку"
УНІАН

Міністерство охорони здоров’я планує підвищити тариф на виклик бригади екстреної медичної допомоги у наступному році зі 164 до 412 гривень.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на щоденному брифінгу.

За словами Степанова, нині тариф на надання екстреної медичної допомоги вираховується, виходячи із розрахунку 164 гривні на ту кількість населення, яка мешкає у регіоні. Ці кошти йдуть на заробітні плати, пальне для машин "швидкої", лікарські засоби та медвироби.

"Цей тариф має бути сучасним і адекватним, який би в повному обсязі забезпечував карети й працівників "швидкої" всім необхідним, щоб вони могли надати медичну допомогу", – наголосив Степанов.

За словами міністра, підвищення тарифу до 412 гривень дозволить, зокрема, збільшити зарплати медичним працівникам. За розрахунками МОЗ, заробітна плата лікаря має складати близько 21-22 тисяч гривень, водія "швидкої" – не менше 12 тисяч гривень.

"Зараз ми бачимо велику проблему в кадровому забезпеченні у деяких областях. Люди просто звільняються з цієї роботи – це стосується і фельдшерів, і лікарів", – зауважив міністр.

Як нагадав Степанов, чинний тариф запровадили з липня 2020 року. Раніше він складав 116 гривень. Минуле підвищення дозволило залучити додаткові 1,26 мільярда гривень по всій країні.

Що відомо

  • Раніше Степанов повідомив, що домовився з мерами міст про скасування масових заходів під час карантину.
  • Минулого року в Україні використали лише половину з 542 тисяч доз імпортованої вакцини від грипу.
  • В Україні за добу виявили понад 2900 нових випадків COVID-19.
  • Медики повідомили, що носіння масок може полегшити протікання COVID-19 та збільшити кількість асимптоматичних захворювань.

На початок