У Кропивницькому презентували виставку до 85 річниці утворення області

У Кропивницькому презентували виставку до 85 річниці утворення області

У краєзнавчому музеї Кропивницького презентували виставку світлин і книгу про історію формування території Кіровоградської області. Презентацію присвятили 85 річниці утворення регіону.

Кіровоградська область утворена 10 січня 1939 року. У 2016 році обласний центр перейменували у Кропивницький, назву області ще не декомунізували. Рішення має ухвалити Верховна Рада.

До ювілею відкрили виставку "85 років на карті України". На ній представлені світлини з фонду краєзнавчого музею, розповів автор експозиції Владислав Колесніченко. Це 18 фотографій і фотоколажів.

Поруч із мапою з сучасним поділом області розмістили попередню карту, на якій 21 район. Світлини ілюструють сільське господарство в області, промисловість, освіту, культуру, спорт, медицину, знакові події.

Книга «У центрі України. Історія формування території Кіровоградської області»
Книга «У центрі України. Історія формування території Кіровоградської області». Фото: Суспільне Кропивницький

До річниці утворення області також підготували видання книги "У центрі України. Історія формування території Кіровоградської області". ЇЇ автор – працівник музею, місцевий дослідник, почесний краєзнавець України Костянтин Шляховий.

Це видання орієнтоване насамперед на масового читача, розповів директор обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко.

"У ньому основні етапи формування адміністративно-територіального устрою нашої області. Зокрема часи Козаччини, імперські часи. Цікаво описаний період Української народної республіки, про гетьманат Павла Скоропадського. Показано на картах та ілюстраціях".

Виставка діятиме тиждень.

На початок