Перейти до основного змісту
Генерал Тарнавський: ЗСУ скорочують деякі операції через брак боєприпасів і зменшення західної допомоги

Генерал Тарнавський: ЗСУ скорочують деякі операції через брак боєприпасів і зменшення західної допомоги

Генерал Тарнавський: ЗСУ скорочують деякі операції через брак боєприпасів і зменшення західної допомоги
. Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський, фото: Командувач Тарнавський/Telegram

Командувач оперативно-стратегічного угрупування військ "Таврія" Олександр Тарнавський заявив, що ЗСУ зіткнулися з нестачею артилерійських боєприпасів та скоротили деякі військові операції через брак західної допомоги.

Про це бригадний генерал повідомив у коментарі Reuters.

"Є проблема з боєприпасами, особливо пострадянськими — 122 міліметри, 152 міліметри. І ці проблеми існують по всій лінії фронту. Обсяги, які маємо, не є достатніми для нас нині, враховуючи потреби. Тому ми їх перерозподіляємо. Ми переплановуємо завдання, які ставили перед собою, і робимо меншими, тому що нам потрібно їх забезпечити", — зазначив Тарнавський.

Водночас командувач ОСУВ "Таврія" підкреслив, що російські війська також стикаються з проблемами зі снарядами, але не розкрив деталей.

Окрім цього, додав, що українські військові на південно-східному фронті перейшли до оборони на одних ділянках і намагаються наступати на інших.

"На деяких ділянках ми перейшли (в оборону), а на деяких продовжуємо наступальні дії — маневром, вогнем і просуванням. Та готуємо резерви для наших подальших широкомасштабних дій", — підсумував бригадний генерал.

Раніше угорський прем'єр Віктор Орбан наклав вето на рішення щодо довгострокової програми бюджетної допомоги Україні обсягом 50 мільярдів євро від Євросоюзу.

Опісля лідери ЄС вирішили, що повернуться до обговорення цього питання у січні, розповів очільник уряду Нідерландів Марк Рютте.

Згодом джерела Суспільного поінформували, що лідери 26 держав-членів Європейського союзу дійшли політичної згоди стосовно надання Україні допомоги у розмірі 50 мільярдів євро на 4 роки.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

Топ дня

Вибір редакції

На початок