За даними Мінфіну США, війна проти України створює "значне навантаження" на економіку Росії — FT

За даними Мінфіну США, війна проти України створює "значне навантаження" на економіку Росії — FT

За даними Мінфіну США, війна проти України створює "значне навантаження" на економіку Росії — FT
Президент РФ Володимир Путін, фото архівне: Getty Images

У Мінфіні США дійшли висновку, що війна РФ проти України завдає шкоди російській економіці, підвищуючи внутрішні споживчі ціни та змушуючи Кремль витрачати третину бюджету на оборону.

Про це пише газета Financial Times.

"Поєднання війни, обмежувальних заходів та політична програма Москви створили значне навантаження на економіку Росії", — повідомила головна економістка Міністерства фінансів Сполучених Штатів з питань санкцій Рейчел Лінгаас.

Посадовиця зазначила, що вторгнення та тимчасова окупація частини територій України призводять до швидкого зростання витрат, знецінення рубля, підвищення інфляції та стиснення ринку праці, що відображає втрату робочої сили в економіці РФ.

За словами економістки, російська економіка була б на понад 5% більшою, якби Путін не розпочав війну проти України. Лінгаас наголосила, що наразі РФ відстає від інших експортерів енергоресурсів, зокрема, від США.

FT вказала, що, за даними Міністерства фінансів США, у 2023 році Москва витратила на військові цілі понад 100 мільярдів доларів, або майже третину своїх загальних витрат.

В американському відомстві також підкреслили, що стеля ціни разом з ембарго ЄС на закупівлю нафти морем допомогла скоротити експортні надходження РФ, змусивши російських експортерів робити значні знижки там, де ембарго знизило попит.

"Західні санкції змусили Москву вдатися до затратної перебудови своїх ланцюгів поставок. Основа російської економіки — доходи від нафти та газу — цього року постраждала, хоча останніми місяцями сталося невелике відновлення, оскільки ціни на нафту зміцнилися", — додала газета.

16 листопада Сполучені Штати запровадили санкції проти Росії. Під обмеження потрапили юридичні особи та нафтові танкери.

Мінфін США 12 грудня ввів санкції проти понад 250 фізичних та юридичних осіб, які забезпечують російську військово-промислову базу.

На початок