У західних областях України через негоду без світла залишилось майже 500 населених пунктів — Міненерго

У західних областях України через негоду без світла залишилось майже 500 населених пунктів — Міненерго

ТЕЦ-3 у Харкові
ТЕЦ-3 у Харкові, 25 січня 2022 рік. Ілюстративне фото: Андрій Марієнко/УНІАН

Станом на 2 грудня через бойові дії та технічні проблеми в Україні без електропостачання залишається 441 населений пункт. У західних областях суттєво погіршилися погодні умови. Через негоду там без світла залишились 497 населених пунктів. Найбільше — у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій областях. Аварійно-відновлювальні бригади працюють у посиленому  режимі (в роботі 134 бригади і 185 одиниць техніки).

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

Львівська: внаслідок погіршення погодних умов повністю знеструмлено 305 населених пунктів, з них – 184 частково. Всього близько 52 тисяч абонентів.

Івано-Франківська: через негоду  знеструмлено 72 населених пункти — понад 19 тисяч абонентів. Тривають роботи з усунення пошкоджень ліній.

Тернопільська: на ранок внаслідок негоди без світла залишилися 67 населених пунктів, серед яких – 9 знеструмлено частково. Наразі посилено роботи з відновлення електропостачання.

Хмельницька: через несприятливі метеоумови знеструмлено повністю 50 населених пунктів, всього – 6,7 тисячі споживачів. Енергетики працюють в аварійному режимі.

Закарпатська: станом на 9:00 годину без електропостачання 3 населених пункти повністю або частково, це близько 300 точок обліку. Впродовж дня планується відновлення електропостачання всіх знеструмлених споживачів.

Запорізька: внаслідок бойових дій залишаються знеструмленими 63 населених пункти (понад 26 тисяч споживачів).

Київська: з технічних причин в області на ранок знеструмлено близько 3 тисяч споживачів – впродовж дня планується всіх заживити.

Одеська: через погодні умови залишаються знеструмленими 1,7 тисячі абонентів. Внаслідок технологічних причин без напруги – 4 тисячі споживачів. Всіх планується під'єднати до кінця дня.

Сумська: внаслідок бойових дій залишаються знеструмленими 56 населених пунктів – 2,5 тисячі точок обліку.

Харківська: вчора було під'єднано 101 споживача. Обстрілу зазнали чотири громади в Харківській області. Наразі енергетики здійснюють огляд і уточнюють обсяг пошкоджень. Наразі через бойові дії залишаються знеструмленими 16,7 тисячі абонентів.

Херсонська: в обласному центрі заживили 44 абонентів, знеструмлених внаслідок артобстрілу. Через підтоплення і бойові дії в місті залишаються без електропостачання 4,7 тисячі споживачів. У регіоні дали напругу 200 абонентам, знеструмлено через бойові дії – 45 населених пунктів – близько 27 тисяч абонентів.

Чернігівська: внаслідок бойових дій без світла 23 населених пункти (1,8 тисячі абонентів).

Водночас у Міненерго зазначили, що ситуація в енергосистемі України стабільна та контрольована. Застосування планових відключень побутових споживачів не передбачається.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через удари окупантів з ладу була виведена половина енергосистеми. Тоді запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди відправили генератори й іншу допомогу для відновлення електрики, а у Парижі 13 грудня відбувся перший енергетичний "Рамштайн", на якому схвалили виділення одного мільярда доларів для України на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист енергооб'єктів й важливо вчасно провести всі заплановані заходи.

На початок