Глава МЗС Німеччини наголосила: Україні потрібен "зимовий щит"

Глава МЗС Німеччини наголосила: Україні потрібен "зимовий щит"

Бербок заявила, що Україні потрібен захисний зимовий щит від ударів РФ по енергетиці
Анналена Бербок, Міністр закороднонних справ Німеччини, Україна, вересень 2022 року. Фото: Форум YES

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок 29 листопада сказала, що потрібно створити захисний "зимовий щит" над Україною.

Про це вона заявила журналістам у кулуарах зустрічі голів МЗС країн НАТО в Брюсселі, пише видання Telegraph.

"Росія знову націлена на цивільну інфраструктуру", — сказала Бербок. За її словами, обстріли Росії по енергетичній інфраструктурі України торік узимку залишили мільйони людей без електрики й опалення на тривалий час.

У своєму Х міністерка повідомила, що рада зустрітися з українською делегацією на чолі з главою МЗС України Дмитром Кулебою.

"Україна обрала мир, свободу та безпеку. Її майбутнє — з ЄС і НАТО, нашим спільним страхуванням життя. Ми повинні зробити все можливе, щоб підтримати її на цьому шляху. З Радою Україна-НАТО ми створюємо двигун, що справді діє", — зауважує посадовиця.

Бербок не вперше нагадує про важливість повітряного захисту над Україною на зиму. У вересні вона казала: "Ми повинні поставити зимову захисну парасольку протиповітряної оборони над критичною інфраструктурою України".

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через удари окупантів з ладу була виведена половина енергосистеми. Тоді запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди відправили генератори й іншу допомогу для відновлення електрики, а у Парижі 13 грудня відбувся перший енергетичний "Рамштайн", на якому схвалили виділення одного мільярда доларів для України на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб'єктів.

На початок