"Неможливо уявити, які ще наслідки мала б перемога Путіна у війні": Шольц обіцяє подальшу допомогу Україні

"Неможливо уявити, які ще наслідки мала б перемога Путіна у війні": Шольц обіцяє подальшу допомогу Україні

Шольц
Фото: AP

Військова та фінансова підтримка України має життєво важливе значення для Європи і Німеччина продовжить надавати допомогу, щоб Росія не перемогла у війні.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц виступаючи у парламенті, повідомляє The Guardian.

"Ми будемо продовжувати надавати цю підтримку доти, доки вона буде необхідною. Ця підтримка має екзистенційне значення. Для України ... але також і для нас в Європі. Ніхто з нас не хоче уявити, які ще більш серйозні наслідки матиме для нас перемога Путіна у цій війні", — сказав він.

Шольц наголосив, що Німеччина була одним із найбільших спонсорів України разом із США, забезпечуючи Сили оборони необхідною зброєю.

Як пише Bloomberg, Канцлер заявив, що його уряд зобов'язаний продовжувати інвестування для модернізації економіки та підтримки міжнародної конкурентоспроможності, навіть після рішення Конституційного суду.

Рішення Конституційного суду означає, що уряд Шольца повинен перерахувати десятки мільярдів євро спеціальних фондів у регулярний федеральний бюджет. Це різко обмежить її простір для маневру та потенційно загрожує проєктам, починаючи від екологізації виробництва до створення сонячної енергії та розширення виробництва батарей і напівпровідників.

Виступаючи у парламенті Шольц сказав, що було б "серйозною, непрощенною помилкою нехтувати модернізацією країни", враховуючи виклики, з якими стикається Німеччина, зокрема боротьбу з наслідками війни Росії проти України та боротьбу зі зміною клімату.

"Тільки якщо Німеччина модернізується, ми зможемо потужно реагувати на непередбачені кризи в майбутньому. Тепер ми повинні переконатися, що ми керуємо трансформацією нашої економіки в Німеччині та залишаємося конкурентоспроможними як сильна промислово розвинена країна", — сказав він.

Раніше ЗМІ повідомляли, що владна коаліція Німеччини досягла домовленості подвоїти військову допомогу Україні до 8 мільярдів євро у 2024 році. Законодавці домовилися про підвищення, обговорюючи федеральний бюджет на 2024 рік. Засідання бюджетного комітету Бундестагу було заплановане на 16 листопада.

На початок