Фінляндія за потреби готова закрити останній пункт перетину кордону з РФ — прем'єр-міністр

Фінляндія за потреби готова закрити останній пункт перетину кордону з РФ — прем'єр-міністр

Фінляндія за потреби готова закрити останній пункт перетину кордону з РФ
КПП Пелкола в Іматрі, Фінляндія, 14 квітня 2023 рік. Фото: АР/Sergei Grits, File

Фінляндія готова закрити останній пункт перетину кордону з Росією, якщо це буде необхідно.

Про це повідомляє Yle з посиланням на прем’єр-міністра країни.

Прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив на прес-конференції разом зі шведським прем'єром Ульфом Крістерссоном, що Фінляндія захищає східний кордон ЄС і НАТО. За його словами, країна готова за необхідності закрити свій останній прикордонний перехід з Росією.

Що цьому передувало

22 листопада прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив, що Фінляндія закриє всі пропускні пункти на кордоні з Росією, окрім одного, у зв'язку з надмірним потоком шукачів притулку.

Фінська прикордонна служба заявила, що єдиним відкритим КПП залишиться Райя-Йосепі, розташований на півночі країни, і прохачі притулку можуть звертатися туди.

Ситуація на кордоні між Фінляндією та Росією

У вересні 2022-го міністр закордонних справ країни Пекка Хаавісто заявив, що Фінляндія не бажає бути "транзитною країною" і починає національні заходи щодо запобігання в'їзду в країну громадянам РФ. Фінляндія також направила лист до Європейської комісії з проханням дати спільні рекомендації всім країнам Шенгенської зони щодо скасування або анулювання віз виданих громадянам Росії. Пізніше Хаавісто повідомив, що з 30 вересня 2022 року Фінляндія закриває кордон для російських туристів із шенгенськими візами.

У квітні на тлі війни в Україні та для уникнення міграційної кризи Фінляндія розпочала будівництво першої ділянки паркану на кордоні з Росією.

А з 16 вересня країна заборонила в'їзд легкових автомобілів, зареєстрованих у Росії. Це зробили після роз'яснення Єврокомісії, аби уникати ухилення від санкцій ЄС.

Прикордонна служба Фінляндії ухвалила рішення з 9 листопада не пропускати російських велосипедистів на територію країни, аби запобігти в'їзду нелегальних мігрантів.

На початок