Фінляндія почала будувати паркан на кордоні з Росією

Фінляндія почала будувати паркан на кордоні з Росією

Фінляндія почала будувати паркан на кордоні з Росією
. Фінляндія почала будувати паркан на кордоні з Росією, 14 квітня 2023 року, фото: AP

На тлі війни в Україні та для уникнення міграційної кризи Фінляндія розпочала будівництво першої ділянки паркану на кордоні з Росією.

Про це пише Reuters.

Очікується що паркан, виготовлений зі сталевої сітки і заввишки 3 метри, буде готовий до кінця 2026 року. Огорожа буде оснащений обладнанням для спостереження та має охопити близько 200 кілометрів найбільш критичних ділянок кордону.

"Ситуація на фінсько-російському кордоні була стабільною і залишається стабільною на цей момент. Але... Фінляндія повинна мати більш надійний і незалежний прикордонний контроль. І Фінляндія має менше залежати від російського прикордонного контролю", — прокоментував початок будівництва бригадний генерал фінської прикордонної служби Ярі Толпанен.

Як зазначають у Reuters, у Фінляндії прагнуть уникнути повторення подій на східному кордоні Європейського союзу в Польщі у 2021 році, коли ЄС звинуватив владу Білорусі в організації міграційної кризи.

Що відомо про будівництво Польщею "стіни" на кордоні з Білоруссю та міграційну кризу у Європі

Польські прикордонники та поліцейські 4 серпня 2021 року затримали 62 нелегальних мігрантів, які потрапили до Польщі із Білорусі. За незаконний перетин польсько-білоруського кордону було затримано 50 громадян Іраку, 11 громадян Ірану та 1 громадянина Камеруну. Також правоохоронці затримали українця, який намагався "забрати" кількох іноземців.

24 серпня міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що Польща планує побудувати огорожу заввишки 2,5 метри на кордоні з Білоруссю.

Наприкінці січня 2022 року Польща розпочала будівництво огорожі на кордоні з Білоруссю. Вздовж кордону зведуть стіну завдовжки 186 кілометрів, аби стримувати мігрантські потоки. Нове загородження загальною довжиною 186 км та висотою 5,5 м має бути готовим у червні.

Раніше, 31 грудня 2021 року, на литовсько-білоруському кордоні було встановлено 150 км колючого дроту та 10 км стаціонарних загорож для стримування потоку мігрантів. Країни звинувачували Білорусь у спеціально створеному міграційному тиску в рамках ворожих гібридних дій проти них як країн ЄС.

Олександр Лукашенко заперечив причетність країни до організації міграційної кризи та попередив ЄС про відповідь у разі запровадження нових санкцій.

Читайте також

Польща побудувала 120 км паркану на кордоні з Білоруссю

Посол Німеччини вважає, що на кордоні України з Росією варто побудувати мур

Польща відгородиться від РФ електронним бар'єром

На початок