Фінляндія тимчасово закривала п'ятий пункт пропуску на кордоні з Росією. Що відомо

Фінляндія тимчасово закривала п'ятий пункт пропуску на кордоні з Росією. Що відомо

Важливо
Фінляндія закривала пункт пропуску на кордоні з Росією
КПП Іматра на фінсько-російському кордоні. Фото: Getty Images

Ввечері 18 листопада влада Фінляндії тимчасово закрила п'ятий пункт пропуску "Вартіус" на кордоні з Росією через перенавантаження. Станом на ранок 19 листопада КПП відновив роботу, однак ситуація залишається напруженою.

Про це повідомляє фінське видання Itlalehti.

Зазначається, що у суботу на КПП "Вартіус" 67 осіб подали заяву про надання притулку, більшість із них — сомалійці. При цьому понад 20 осіб довелося впустити до Фінляндії, коли пункт пропуску вже закінчив свою роботу, оскільки Росія не пустила людей назад.

При цьому, за даними Itlalehti, багато шукачів притулку прибувають до кордону на велосипедах, а деякі дорослі чоловіки користуються дитячими велосипедами.

Як повідомляє Суспільний мовник Фінляндії Yle, станом на ранок "Вартіус" відновив роботу: щонайменше двоє шукачів притулку вже перетнули кордон.

При цьому на КПП будують тимчасовий паркан для забезпечення довгострокової безпеки. Сили оборони Фінляндії надають допомогу прикордонній службі.

Як зауважують прикордонники, принаймні деякі з шукачів притулку, які прибули до Фінляндії в суботу, були переведені через кордон проти їхньої волі.

"Поведінка останньої групи з 20 осіб, яка була вчора ввечері, виглядала так, ніби вони не хотіли приїжджати до Фінляндії", — сказав начальник контрольно-пропускного пункту "Вартіус" Йоуко Кіннунен.

Він також додав, що сьогоднішній день на КПП буде напруженим.

У ніч на 18 листопада, Фінляндія закрила чотири із восьми пунктів перетину кордону з Росією у відповідь на сплеск міграції. Йдеться про КПП Ваалімаа, Нуйямаа, Іматра і Нійрала. Частково кордон буде закритий до 18 лютого 2024 року, але заборону можуть продовжити.

Ситуація на кордоні між Фінляндією та Росією

У вересні 2022-го міністр закордонних справ країни Пекка Хаавісто заявив, що Фінляндія не бажає бути "транзитною країною" і починає національні заходи щодо запобігання в'їзду в країну громадянам РФ. Фінляндія також направила лист до Європейської комісії з проханням дати спільні рекомендації всім країнам Шенгенської зони щодо скасування або анулювання віз виданих громадянам Росії. Пізніше Хаавісто повідомив, що з 30 вересня 2022 року Фінляндія закриває кордон для російських туристів із шенгенськими візами.

У квітні на тлі війни в Україні та для уникнення міграційної кризи Фінляндія розпочала будівництво першої ділянки паркану на кордоні з Росією.

А з 16 вересня країна заборонила в'їзд легкових автомобілів, зареєстрованих у Росії. Це зробили після роз'яснення Єврокомісії, аби уникати ухилення від санкцій ЄС.

Прикордонна служба Фінляндії ухвалила рішення з 9 листопада не пропускати російських велосипедистів на територію країни, аби запобігти в'їзду нелегальних мігрантів.

На початок