Фінляндія залишить відкритим лише один КПП на кордоні з Росією

Фінляндія залишить відкритим лише один КПП на кордоні з Росією

ЗМІ
Контрольно-пропускний пункт на фінсько-російському кордоні
Контрольно-пропускний пункт "Іматра" на фінсько-російському кордоні. Фото: Getty Images

Фінляндія закриє всі пропускні пункти на кордоні з Росією, окрім одного, у зв'язку з надмірним потоком шукачів притулку, заявив у середу, 22 листопада, прем'єр-міністр країни Петтері Орпо.

Про це пише Reuters.

Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен у середу, 22 листопада, підтвердила спостереження фінських прикордонників. Вона заявила, що фінські керівники мають додаткові докази того, що російська прикордонна служба доставляє мігрантів до кордону. Вона відмовилася розкрити свої джерела.

У листопаді понад 600 людей, які не мають дійсних документів на в'їзд до Євросоюзу, прибули до Фінляндії через Росію, що змусило Гельсінкі закрити кілька пропускних пунктів та звинуватити Москву у переправленні мігрантів. За даними фінської імміграційної влади, прохачі притулку прибули з різних країн, включаючи Ємен, Афганістан, Кенію, Марокко, Пакистан, Сомалі і Сирію.

Як повідомила Валтонен, Фінляндія намагалася обговорити це питання із Росією, проте Москва відмовилася від діалогу.

"Ми вже вжили заходів щодо закриття пунктів перетину кордону, і якщо буде потрібно, ми закриватимемо їх і далі", – сказала Валтонен в інтерв'ю, додавши, що закриття всього кордону – це один із варіантів, який наразі обговорюється урядом.

Фінська прикордонна служба заявила, що єдиним відкритим КПП залишиться Райя-Йосепі, розташований на півночі країни, і прохачі притулку можуть звертатися туди.

Ситуація на кордоні між Фінляндією та Росією

У вересні 2022-го міністр закордонних справ країни Пекка Хаавісто заявив, що Фінляндія не бажає бути "транзитною країною" і починає національні заходи щодо запобігання в'їзду в країну громадянам РФ. Фінляндія також направила лист до Європейської комісії з проханням дати спільні рекомендації всім країнам Шенгенської зони щодо скасування або анулювання віз виданих громадянам Росії. Пізніше Хаавісто повідомив, що з 30 вересня 2022 року Фінляндія закриває кордон для російських туристів із шенгенськими візами.

У квітні на тлі війни в Україні та для уникнення міграційної кризи Фінляндія розпочала будівництво першої ділянки паркану на кордоні з Росією.

А з 16 вересня країна заборонила в'їзд легкових автомобілів, зареєстрованих у Росії. Це зробили після роз'яснення Єврокомісії, аби уникати ухилення від санкцій ЄС.

Прикордонна служба Фінляндії ухвалила рішення з 9 листопада не пропускати російських велосипедистів на територію країни, аби запобігти в'їзду нелегальних мігрантів.

На початок