Евакуація Delfi: танкер підняли на берег Чорноморського порту

Евакуація Delfi: танкер підняли на берег Чорноморського порту

Евакуація Delfi: танкер підняли на берег Чорноморського порту
Адміністрація морських портів України

Евакуйований танкер Delfi, який сів на мілину на пляжі "Дельфін" в Одесі, підняли на необладнаний берег причалу № 24 морського порту Чорноморська. Про це повідомили на сторінці Адміністрації морських портів України у Facebook.

Там зазначили, що з танкера відкачали баласт й підготовили технологічні розрізи.

Перед підняттям на танкер також завели сталеві троси, для підйому носа краном, й ланцюг, для постановки судна на берег.

Зазначимо, міністр інфраструктури Владислав Криклій розповів, що Delfi перебуватиме у Чорноморському порту "до завершення всіх формальностей" і визначення його подальшої долі. АМПУ, у свою чергу, в судовому порядку врегульовує питання з судновласником, зазначив Криклій.

Додамо, Володимир Зеленський під час брифінгу в Одесі назвав власників танкера Delfi "злочинцями". Однак назвати бенефіціарів президент пообіцяв після місцевих виборів.

Евакуація Delfi: танкер підняли на берег Чорноморського порту
Евакуація Delfi: танкер підняли на берег Чорноморського порту. Адміністрація морських портів України

Нагадаємо, що судно знаходилося на одеському узбережжі майже рік - з листопаду 2019 року.

Про прибирання танкера 10 вересня повідомив керівник Одеської ОДА Максим Куций на своїй сторінці в Facebook. За його словами, роботи почалися на світанку. Куций зазначив, що операція "дуже непроста у технічному виконанні" та потребує "точних і неквапливих дій".

Того ж дня голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований розповів, загальна сума збитків, завдана витіканням забруднюючих речовин з танкера Delfi, склала 16,3 тисячі доларів, що у гривнях — близько 453 тисяч гривень.

11 вересня представник компанії "Трансшип", яка займалася евакуацією, Андрій Іванов розповів, що евакуація танкера Delfi обійшлася у понад 500 тисяч доларів та перевищила суму, вказану у контракті.

Що відомо

  • 22 листопада 2019 року через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі "Дельфін". На борту були капітан та два члени екіпажу. Коли судно зазнало краху, їх евакуювали та направили до лікарні.
  • 25 листопада 2019 року капітан Одеського морського порту Кирило Цюпко повідомив, що Адміністрація морських портів України почне самостійно знімати танкер Delfi з мілини приблизно за два тижні, якщо судновласник не зробить це сам. Того ж дня, екологи зафіксували перевищення норми забруднення моря в 19 разів в районі танкера Delfi.
  • 16 червня голова Одеської ОДА Максим Куций повідомив, що танкер Delfi планують прибрати з пляжу "Дельфін" в Одесі за допомогою повітряних балонів. Після цього буксири відтягнуть судно до порту.
  • 25 червня судновласнику танкера Delfi продовжили термін прибирання судна з узбережжя пляжу "Дельфін" до 20 липня. Як запевнив Максим Куций, судновласник двічі відмовляв у передачі права на підйом судна державним структурам.
  • Роботи з вирівнювання судна почалися 18 липня. Однак підняти його не вдалося. Під час робіт обірвалось місце кріплення одного зі швартувальник кінців канату.
  • 23 липня Адміністрація морських портів України оголосила тендер на прибирання затонулого танкера Delfi з акваторії морського порту в Одесі. Оголошена вартість робіт – 24 мільйони 682 тисячі гривень.
  • Представники судновласника не змогли підняти танкер Delfi 24 липня і 25 липня. Під час останньої спроби відірвався металевий трос.

Вибір редакції

На початок