Президент Латвії — про боєприпаси для України: "ЄС повинен розмовляти з будь-якими державами, що готові продати снаряди"

Президент Латвії — про боєприпаси для України: "ЄС повинен розмовляти з будь-якими державами, що готові продати снаряди"

Ексклюзивно
Президент Латвії — про боєприпаси для України: "ЄС повинен розмовляти з будь-якими державами, що готові продати снаряди"
. Президент Латвії Едгарс Рінкевичс. Фото: Суспільне/Дмитро Панов

Президент Латвії Едгарс Рінкевичс заявив, що Євросоюз повинен розмовляти з будь-якими державами, за винятком деяких, що готові продати снаряди для відправки в Україну.

Про це політик повідомив у інтерв'ю Суспільному.

"Я знаю, що є деякі так звані треті країни, які все ще купують боєприпаси у європейських заводів. І якщо ми можемо відкласти, наприклад, їхні закупівлі, тому що у них немає активної військової ситуації, то, напевно, це те, що ми повинні зробити", — сказав Рінкевичс.

Однак президент Латвії зазначив, що для цього потрібна робота європейських інституцій разом з деякими національними державами.

"Але я б сказав, що я не ставлю жодних обмежень, окрім, звісно, друзів і союзників Російської Федерації", — додав політик.

Раніше Bloomberg опублікувало статтю, що ЄС відстає від планів надати Україні мільйон артилерійських снарядів до березня 2024 року. За даними агентства, наразі ініціатива виконала близько 30% від запланованого і з огляду на обсяг підписаних контрактів, ризикує не досягти своєї мети.

13 листопада глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що Європейський союз має на меті передати Україні мільйон снарядів, але можливо обіцянку не вдасться виконати до кінця 2023 року.

Пізніше очільник МЗС Дмитро Кулеба заявив, що ЄС, ймовірно, не зможе виконати план постачання Україні мільйона снарядів через "жалюгідний стан оборонної промисловості".

Яка ситуація з постачанням Україні боєприпасів

15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії.

Крім цього, держконцерн "Укроборонпром" презентував перший продукт спільного виробництва з однією з країн НАТО — 120-мм мінометні міни. Вони вже поступили на фронт для потреб Збройних сил України.

1 березня канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

8 березня міністр оборони України Олексій Резніков на зустрічі своїх колег з ЄС у Стокгольмі заявив, що Україні потрібні системи ППО, мільйон боєприпасів, а також бронетехніка і танки.

20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план закупівлі боєприпасів, що передбачає постачання Україні мільйона снарядів.

Через три дні лідери ЄС схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

На початок