Орбан назвав відкриття перемовин про вступ України до ЄС помилкою

Орбан назвав відкриття перемовин про вступ України до ЄС помилкою

Орбан назвав відкриття перемовин про вступ України до ЄС помилкою
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, фото: Getty Images

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що вважає помилкою обіцянку Європейського Союзу розпочати перемовини щодо вступу України.

Про це Орбан сказав на з’їзді своєї партії "Фідес" 18 листопада, передає видання Magyar Hirlap.

За його словами, в середині Євросоюзу у найближчі місяці відбуватимуться "серйозні політичні баталії", і потрібно буде виправити "помилкову обіцянку Україні розпочати переговори", адже Україна нібито "зараз перебуває на відстані світлових років від Європейського Союзу".

"Ми чинимо опір махінаціям брюссельських бюрократів, ми чинимо опір навалі мігрантів, ми чинимо опір гендерній пропаганді, ми чинимо опір ілюзіям війни, ми чинимо опір непідготовленому членству України в ЄС, ми чинимо опір "зеленим" ідеологіям, які все частіше демонструють ознаки комунізму і навіть якобінства", — сказав угорський прем'єр-міністр.

Раніше повідомлялось, що з’їзд угорської керівної партії "Фідес" переобрав прем’єр-міністра Віктора Орбана своїм головою.

Орбан очолював партію упродовж 1993-2000 роки та безперервно з 2003 року. Крім того, з 2010 року він є незмінним прем'єр-міністром Угорщини.

Позиція Угорщини щодо війни Росії проти України

Відносини між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій ЄС проти Росії. Зокрема, країна не підтримувала посилення обмежень проти російського нафтового і газового сектору. Крім цього, 31 травня 2022 року Орбан заявив, що країна домовилася із ЄС і отримала дозвіл купувати російську нафту.

У червні 2022-го старший радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що ЄС має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня 2022 року на закритій зустрічі із законодавцями Орбан заявив, що ЄС повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада 2022 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції ЄС і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Віктора Орбана.

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Віктор Орбан.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що його країна не схвалює плани Єврокомісії надати Україні більше грошей і не бажає вносити додаткові гроші для фінансування збільшених витрат ЄС на обслуговування боргу за позикою.

На початок