Угорський міністр закликає до "стратегічних дебатів" щодо політики ЄС стосовно України

Угорський міністр закликає до "стратегічних дебатів" щодо політики ЄС стосовно України

Угорський міністр закликає до "стратегічних дебатів" щодо політики ЄС стосовно України
Угорський міністр у справах Європейського Союзу Янош Бока, 15 листопада 2023 року, Брюссель, Бельгія, фото: Getty Images

Міністр Угорщини у справах Європейського Союзу Янош Бока заявив, що політика ЄС щодо України має бути сформована через "розгляд варіантів і проведення стратегічних дебатів".

Про це він сказав перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі, передає Daily News Hungary.

"Без стратегічних дебатів ми не в змозі приймати рішення про подальші кроки щодо вступу України до ЄС або про перегляд багаторічної фінансової програми", — зазначив Бока.

За його словами, дебати повинні показати результати, які вже принесла стратегія ЄС з підтримки України, включно з наданими ресурсами, те, як ці ресурси були використані та досягнуті результати, а також стратегії подолання труднощів.

Раніше стало відомо, що Угорщина не перестане блокувати військову допомогу Україні у розмірі 500 мільйонів євро у рамках Європейського фонду миру.

Позиція Угорщини щодо війни РФ проти України

Відносини між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій ЄС проти РФ. Зокрема країна не підтримувала обмеження проти російського нафтового і газового сектору.

У червні 2022 року старший радник прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що ЄС має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня 2022 року на закритій зустрічі із законодавцями Орбан заявив, що ЄС повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця цього року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада 2022 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції Євросоюзу і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Орбана.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Орбан.

На початок