Через негоду в Україні без світла залишаються споживачі у восьми регіонах — Міненерго

Через негоду в Україні без світла залишаються споживачі у восьми регіонах — Міненерго

Лінії електропередач
Лінії електропередач. Фото: Суспільне

Через негоду, станом на 13 листопада, без світла залишаються споживачі у восьми областях України. У Донецькій області через обстріл залишилася без електропостачання шахта, де під землею перебували 28 гірників.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

Наслідки негоди

У Дніпропетровській області внаслідок складних погодних умов електропостачання вимикалося у 293 населених пунктах. Без світла залишалися понад 77 тисяч споживачів. Наразі відключеними залишаються 52 населених пункти – понад 7 тисяч споживачів.

На Сумщині через несприятливі погодні умови – без світла понад 1,2 тисячі споживачів.

На Дніпропетровщині буревієм було пошкоджено наземний розподільний газопровід низького тиску – без газопостачання лишилися мешканці приватного сектору. Витоку газу немає. Ведуться ремонтні роботи.

Також через сильні пориви вітру станом на ранок 13 листопада залишалися знеструмленими абоненти у Донецькій, Харківській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській та Чернігівській областях. Тривають роботи з відновлення електропостачання.

У відомстві зазначили, що енергогенеруючі потужності працюють у штатному режимі. Запасів вугілля та мазуту на складах достатньо для безперебійної роботи станцій. Обсяг виробленої електроенергії достатній для повного забезпечення потреб споживачів та промисловості.

"У короткостроковий ремонт виводився один блок ТЕС. Наразі його переведено у резерв", — додали в Міненерго.

Ситуація у прифронтових областях

На Донеччині через обстріл знеструмилася повітряна лінія та електропідстанція, внаслідок чого без світла залишилася одна із шахт. На момент відключення під землею перебували 28 людей. Усіх виведено на поверхню.

На Харківщині енергетики відновили світло для понад 1,6 тисячі споживачів.

У Чернігівській області через обстріли з боку армії РФ повністю та частково знеструмлено 18 населених пунктів.

Без світла через бойові дії залишається частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через удари окупантів з ладу була виведена половина енергосистеми. Тоді запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди відправили генератори й іншу допомогу для відновлення електрики, а у Парижі 13 грудня відбувся перший енергетичний "Рамштайн", на якому схвалили виділення одного мільярда доларів для України на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб'єктів.

На початок