Конфлікт з ХАМАСом коштує Ізраїлю 600 мільйонів доларів на тиждень

Конфлікт з ХАМАСом коштує Ізраїлю 600 мільйонів доларів на тиждень

Конфлікт з ХАМАСом коштує Ізраїлю 600 мільйонів доларів на тиждень
Ізраїльський військовий. Фото: Армія оборони Ізраїлю

Через війну з бойовиками угруповання ХАМАС в Ізраїлі фіксують відсутність багатьох працівників на робочих місцях, що коштує економіці країни приблизно 2,3 мільярда шекелів (600 мільйонів доларів) на тиждень.

Про це мовиться у доповіді Центробанку Ізраїлю, передає The Times of Israel.

У звіті оцінюються щотижневі витрати за перший 21 день конфлікту. Зниження пропозиції робочої сили пояснюється масовою мобілізацією солдатів запасу, евакуацією жителів південних і північних районів, а також закриттям системи освіти, що ускладнює роботу батьків.

Як зазначається, розрахунок витрат включає:

  • 1,25 мільярда шекелів через повне закриття навчальних закладів;
  • 590 мільйонів шекелів через відсутність на роботі 144 тисяч евакуйованих мешканців із постраждалих від війни районів;
  • близько 500 мільйонів шекелів через мобілізацію близько 360 тисяч військовослужбовців запасу.

У Центральному банку Ізраїлю підкреслили, що часткове відкриття системи освіти в останні дні може знизити витрати.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Речник Армії оборони Ізраїлю контрадмірал Даніель Хагарі 2 листопада заявив, що наземні сили повністю оточили місто Газа.

На початок