За матеріалами Держбюро розслідувань співробітники НАЗК вручили депутату Олександрові Дубінському протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.
Про це повідомила пресслужба ДБР.
Слідчі встановили, що у серпні та жовтні 2023 року нардеп, реалізуючи свої повноваження, звернувся до Міністерства охорони здоров’я та до Держбюро розслідувань з власних інтересів.
У своїх зверненнях Дубінський цікавився видачею йому дозволу на виїзд за кордон. Це — предмет кримінальної справи, де фігурує депутат. Також він намагався тиснути на слідство: вимагав перевіряти керівників правоохоронних органів, які розслідують справи, де Дубінський — підозрюваний.
Докази від ДБР достатні, щоб НАЗК склало протокол про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. Згідно з законодавством, протокол лише фіксує порушення, а питання про винуватість чи невинуватість вирішує суд.
Дубінський порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28не вчиняти та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів Закону України "Про запобігання корупції", ч. 2 ст. 172-7Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Що відомо про нові обшуки у Дубінського
1 листопада у чинного нардепа Дубінського проходили обшуки. Як розповіли Суспільному джерела, правоохоронці перевіряли "можливу причетність парламентаря до організації незаконного переправлення через державний кордон України у змові з іншими особами".
Після цього сам Дубінський оприлюднив коментар у своєму Telegram-каналі, де фактично підтвердив обшуки.
Згодом у Службі безпеки України вказали, що проводять обшуки у спільників народного депутата, який організував схему для ухилянтів.
3 листопада СБУ та Держбюро розслідувань оголосили Дубінському підозру в організації схеми для незаконного виїзду чоловіків за кордон. 6 листопада парламентарю обрали запобіжний захід у цій справі — цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслета. Сам Дубінський вважає, що таким чином Офіс президента хоче перешкодити йому користуватися соцмережами та критикувати чинну владу.
Що відомо про попередню підозру Дубінському
25 липня співзасновник партії "Демократична сокира", військовослужбовець Антон Швець повідомив, що МОЗ надало дозвіл депутату Олександру Дубінському виїхати за кордон.
За його словами, нардеп вивіз батька з тимчасово окупованого Донецька в Україну попри небезпеку через обстріли ЗС РФ, щоб пізніше отримати дозвіл на виїзд у Європу. Швець також зазначив, що батько Дубінського називає Донецьк "звільненим", а не окупованим.
Того ж дня Дубінський підтвердив, що отримав дозвіл на виїзд з України для супроводу онкохворого батька у закордонну клініку.
"У зв'язку зі складним діагнозом та відсутністю можливості для лікування батька в Україні, ми змушені проводити частину аналізів та терапії за кордоном. Для цього ми звернулися до МОЗ із усіма підтверджувальними документами та отримали право виїхати", — написав він у Telegram.
26 липня Швець повідомив, що Дубінський під приводом супроводу хворого батька виїхав за кордон і нині відпочиває у Барселоні зі своєю дівчиною.
"Дубінський збрехав МОЗ, що виїжджає в Європу для лікування свого батька. Тато був просто прикриттям. Дубінський поїхав до Барселони "висіти" зі своєю дівчиною та перевірити, як там поживають його виведені гроші. Його дівчина і виклала у сторіз в інсті фото з Дубом. Точніше з ногою Дуба. На нозі у Дуба примітне тату. Переплутати це тату з якимось іншим неможливо. На фото зі сторіз Дубінський. Сторіз викладене вчора (25 липня — Ред.). Дівчина живе в Барселоні. І вона точно дівчина Дубінського”, – пише він", — вказав військовий у Facebook.
Він також додав скриншоти сторінки Олени Деккерт в Instagram.
3 серпня СБУ і ДБР прийшли до Дубінського з обшуками. Пізніше стало відомо, що народний депутат підозрюється у вчиненні письмового підроблення документів для виїзду за кордон.
Що відомо про Дубінського
У 2019 році "Наші гроші" повідомляли, що нардеп від “Слуги народу” Олександр Дубінський і його родина за кілька років придбали 24 квартири, 17 автівок, два будинки та 70 соток землі. Через це Офіс генерального прокурора відкрив два кримінальні провадження.
11 січня 2021 року Мінфін США запровадив санкції проти сімох українців та чотирьох медіакомпаній через звинувачення у втручанні в американські вибори. Серед них був і народний депутат Олександр Дубінський.
25 січня відбулося засідання фракції "Слуга народу", на яке приїхав президент Володимир Зеленський. На ньому він запропонував Дубінському вийти з фракції, однак той відмовився.
Сам нардеп напередодні засідання зазначав, що ситуація з санкціями, які на нього наклало Міністерство фінансів США, є "фейком та інформаційною кампанією, що спрямована на його дискредитацію".
1 лютого Дубінського виключили зі складу фракції "Слуга народу".
13 березня голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що не має претензій до Дубінського, тому не бачить підстав виключати його з партії.
На з'їзді партії "Слуга народу" 13 березня Олександра Дубінського включили до нового керівного органу політсили — Національної ради громад.
Київська обласна організація партії "Слуга народу" заявила про неприпустимість включення Дубінського до нового органу політсили та ініціювала проведення позачергової конференції 14 березня, на якій обрала новим головою осередку народного депутата Андрія Мотовиловця.