Що "Слуга народу" робитиме з Дубінським. Голова партії розповів про варіанти рішення

Що "Слуга народу" робитиме з Дубінським. Голова партії розповів про варіанти рішення

Що "Слуга народу" робитиме з Дубінським. Голова партії розповів про варіанти рішення
. Нардеп Олександр Дубінський. Фото: Слуга народу

Фракція "Слуги народу" поки не знайшла шляху розв'язання ситуації з депутатом Олександром Дубінським, проти якого нещодавно США запровадили санкції. Президент Зеленський запропонував Дубінському вийти з фракції, однак той відмовився. Тепер серед депутатів проведуть опитування.

"Була дискусія, вона була дуже емоційною. Не буду зараз всю її переказувати. У результаті ми вийшли на пропозицію щодо проведення опитування серед депутатів на предмет наших подальших дій. Перший варіант - ми підтримуємо Дубінського і направляємо листи на його підтримку. Другий варіант - виключення Дубінського з фракції, і третій - спрямування подання на звільнення його з посади заступника голови комітету з питань фінансів та митної політики", - розповів по завершенню засідання фракції 25 січня голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

За словами депутатів, які були присутні на засіданні фракції, президент Зеленський двічі просив Дубінського залишити лави фракції, аби не завдавати їй шкоди. У відповідь Дубінський заявив, що його оббрехали, а президента вводять в оману. Зеленський попросив Дубінського не прикриватися його іменем і після суперечки з депутатом поїхав із засідання.

Перед засіданням фракції нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубінський у коментарі Суспільному зазначив, що ситуація з санкціями, які на нього наклало Міністерство фінансів США, є "фейком та інформаційною кампанією, що спрямована на його дискредитацію". Він наголосив, що його рахунки працюють і він продовжує користуватися всіма привілеями клієнта банків. Крім цього, за словами Дубінського, його не викликали на жодний допит по жодній кримінальній справі.

"Ми сьогодні (25 січня - ред.) будемо говорити про так званий шантаж фракції механізмами аферистів, які зараз прикриваються іноземними державами, роблять доноси на українських політиків, вводяться санкції й вони прямо заявляють, що наступними будуть і інші депутати", — зазначив депутат.

25 січня відбулося засідання фракції "Слуга народу", на яке приїхав президент Володимир Зеленський. Депутати монобільшості обговорювали законопроєкти, які розглядатиме Верховна рада, питання про призначення Юрія Вітренка міністром енергетики. Також фракція мала вирішити, як реагувати на запровадження США санкцій проти Олександра Дубінського.

Що відомо

  • Верховна рада розгляне законопроєкт про народовладдя, скасування паперової трудової книжки, посилення відповідальності за домашнє насильство та обмеження обігу пластикових пакетів на пленарному тижні 26-29 січня.
  • Також впродовж 2021 року Рада має намір розглянути скасування Господарського кодексу, законопроєкти про діджиталізацію та недержавний пенсійний фонд.
  • Офіс генерального прокурора порушив два кримінальні провадження проти народного депутата від "Слуги народу" Олександра Дубінського.
  • 11 січня Мінфін США запровадив санкції проти сімох українців та чотирьох медіакомпаній через звинувачення у втручанні в американські вибори. Серед них був і Дубінський. Зокрема, міністерство вважає, що Костянтин Кулик, Олександр Онищенко, Андрій Теліженко та Олександр Дубінський приєдналися до нардепа Андрія Деркача у поширенні та пропаганді "шахрайських і необґрунтованих звинувачень" щодо американських політиків.
  • У відповідь на запровадження санкцій голова Офісу президента Андрій Єрмак запевнив, що керівництво держави зробить все можливе, аби притягнути до відповідальності усіх причетних до втручання у вибори в США.
На початок