Політрада і номінаційний комітет. "Слуга народу" вирішила змінити оргструктуру партії

Політрада і номінаційний комітет. "Слуга народу" вирішила змінити оргструктуру партії

Оновлено
Політрада і номінаційний комітет. "Слуга народу" вирішила змінити оргструктуру партії
Скрін Суспільного

Лідер партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив про намір впровадити нову організаційну структуру політичної сили та оновити правила прийняття в членство.

Про це він повідомив на ХІ з'їзді партії у Києві 13 березня.

Про структуру та розподіл коштів

"На з'їзді ми плануємо вирішити два ключові завдання. По-перше, запровадити нову організаційну структуру партії та зафіксувати її в новій редакції статуту. Ми вирішили формалізувати ті відносини, які є в партії і створити певну нову структуру”, — сказав Корнієнко.

Зокрема, він пояснив, що партія складатиметься з двох керівних органів — Політичної ради та Національної ради громад.

"Слуга народу" вирішила змінити оргструктуру партії
Скрін Суспільного

"Політична рада формуватиме політики, сенси, взаємодіяти, в першу чергу, з фракцією у Верховній раді, з Кабінетом міністрів, з Офісом президента. І буде фактично і модератором, і організатором, і імплементатором цих всіх речей", — розповів лідер політсили.

На своєму першому засіданні, яка відбулася також 13 березня, політрада обрала своїм головою очільника фракції "СН" Давид Арахамію. Крім нього, до її складу увійшли перший заступник спікера парламенту Руслан Стефанчук, заступниця керівника фракції Євгенія Кравчук, член Комітету з питань свободи слова Андрій Мотовиловець, перший заступник голови євроінтеграційного комітету Вадим Галайчук. Секретарем обрано члена парламентського комітету з питань прав ветеранів Анатолія Остапенка. Ще вісьмох заступників голови політради оберуть на наступних засіданнях.

За словами Корнієнка, до Національної ради громад увійдуть голови усіх обласних організацій партії, а також київської міської та криворізької міської організацій. Цей орган відповідатиме за формування регіональної політики і за те, як саме планувати роботу та витрачати державні кошти на місцях.

"У статуті закладений механізм, в якому формування кошторису відбувається лише за згоди цих двох органів. Тобто не може бути так, що політрада політично вирішила, що ці гроші лишаються у Києві. Так не буде. Але, на жаль, і не буде так. що регіони кажуть — все забираємо собі. Буде баланс", — заявив лідер політсили.

"Слуга народу" вирішила змінити оргструктуру партії та розподіл коштів
Скрін Суспільного

Він зазначив, що між обидвома органами є порядок взаємодії — вони можуть впливати на рішення один одного, скликати один одного тощо. Також у партії планується впровадити систему секретарів, які працюватимуть безоплатно, але нестимуть "політичну відповідальність за певний напрямок".

Крім того, на з'їзді члени "СН" ухвалили нову партійну доктрину. Після з’їзду цей документ планують обговорити на регіональних партійних конференціях, в місцевих організаціях і первинних осередках політсили.

"Фактично це програма президента і партії, доопрацьована на підставі досвіду перших двох років роботи у владі, і перетворена на стратегію розвитку держави", – наголосив голова партії "Слуга народу".

Про очищення партії та прийняття в членство

За словами Корнієнко, первинні партійні організації партії зможуть ініціювати виключення депутатів місцевих рад.

"Ми хочемо, щоб відкликом займалися не лише ми в Києві, не ви в області навіть, а ті люди, які бачать депутата місцевої ради біля себе, щоб вони могли до нього прийти, запитати. Якщо він (депутат - ред.) з третього разу не відповідає, або якщо бачимо, що він перейшов в іншу фракцію, порушує норми статуту, програму, якось себе поводить негідно. Цим мають займатися "первинки", на наш погляд", — зазначив очільник політсили.

При цьому він зазначив, що поки такі первинні організації не сформовані, то питанням відкликання депутатів будуть займатися партійні структури всіх рівнів.

Крім того, Корнієнко повідомив, що буде оновлено правила прийняття нових членів до партії. За його словами, як і раніше, голова партії буде затверджувати відповідні рішення. Але претендентів на членство буде перевіряти новостворений номінаційний комітет, до складу якого увійдуть представники з великим партійним досвідом.

"Слуга народу" вирішила змінити оргструктуру партії. Що це означає
Скрін Суспільного

"Але ми заклали створення так званих номінаційних комітетів на рівні областей, які будуть делегувати представників із ради громад області, і з політичної ради області, які будуть в нон-стоп режимі розглядати заяви, робити співбесіди, давати рекомендації. Щоб коли в нас буде великий обсяг охочих вступити до партії, ми зберігали якість і принципи, за якими люди йдуть", — пояснив лідер "Слуги народу".

Що відомо

  • У столичному КВЦ "Парковий" 13 березня розпочався з’їзд партії "Слуга народу". Перед початком заходу між депутатом політсили Юрієм Камельчуком та охороною стався конфлікт через те, що йому не дозволили потрапити на захід.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок