В Україні без світла залишається 431 населений пункт — "Укренерго"

В Україні без світла залишається 431 населений пункт — "Укренерго"

 Лінії електропередач
Фото: Суспільне

Сьогодні, 1 листопада, електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для забезпечення потреб всіх побутових та юридичних споживачів. Компанія "Укренерго" не бачить підстав для обмежень в енергосистемі, якщо не буде нових обстрілів. Ліміти споживання не запроваджувались.

Про це повідомляє пресслужба "Укренерго".

У компанії поінформували, що вчора, 31 жовтня, в енергосистемі був зафіксований профіцит (надлишок виробленої електроенергії) через активну роботу електростанцій на ВДЕВідновлювані джерела енергії. в сонячний та вітряний день.

"Щоб зберегти баланс між споживанням та виробництвом й уникнути обмеження роботи електростанцій на ВДЕ, "Укренерго" звернулась до польського оператора енергосистеми PSE із запитом на надання аварійної допомоги у вигляді термінової закупки надлишків української електроенергії протягом 3 денних годин загальним обсягом 690 МВт-год. Це допомогло уникнути зайвих витрат на компенсацію обмеження роботи об’єктів ВДЕ", — йдеться у повідомленні.

У компанії додали, що сьогодні Україна імпортує електроенергію у вечірні години (період максимального споживання) з Молдови та Польщі, загальним обсягом 2 456 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 459 МВт. Експорт здійснюється до Молдови в денні (період активної роботи електростанцій на ВДЕ) та нічні години (добовий мінімум споживання) та загальним обсягом 1 120 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 182 МВт.

Зазначається, що через наслідки негоди без світла залишається 11 населених пунктів у Житомирській та Закарпатській областях.Тривають ремонтні роботи.

"Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 431 населений пункт. Через обстріли є пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Полтавській, Херсонській, Сумській, Чернігівській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових" — йдеться у повідомленні.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через удари окупантів з ладу була виведена половина енергосистеми. Тоді запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди відправили генератори й іншу допомогу для відновлення електрики, а у Парижі 13 грудня відбувся перший енергетичний "Рамштайн", на якому схвалили виділення одного мільярда доларів для України на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб'єктів.

На початок