Україна перша у світі запроваджує багаторівневий захист цивільної енергетичної інфраструктури — Галущенко

Україна перша у світі запроваджує багаторівневий захист цивільної енергетичної інфраструктури — Галущенко

Міністр енергетики Герман Галущенко про захист цивільної енергетичної інфраструктури
Міністр енергетики України Герман Галущенко. Фото: Міненергетики

Україна стала першою країною у світі, яка запроваджує багаторівневий захист цивільної енергетичної інфраструктури, аби максимально вберегти її від наслідків ворожих атак.

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко під час третьої зустрічі радників з питань національної безпеки та зовнішньої політики для реалізації Формули миру президента Зеленського, що відбулася на Мальті, передає пресслужба Міненергетики.

“Атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України завдали величезної шкоди та потребують розроблення міжнародної системи реагування для забезпечення відповідальності. Україні потрібен захисний “щит” для енергетичних об’єктів через системи та обладнання ППО, а також постачання і формування запасів обладнання в Європі для відновлення енергетичної інфраструктури”, — сказав міністр.

За словами Галущенка, іншим важливим аспектом є забезпечення міжнародного нагляду за енергетичними об'єктами та взаємний захист. Крім цього, необхідне інвестування в децентралізовані енергетичні системи, а також вивчення альтернативних шляхів постачання енергоресурсів, розширення потужностей міждержавних з’єднань для обміну електроенергією.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через удари окупантів з ладу була виведена половина енергосистеми. Тоді запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди відправили генератори й іншу допомогу для відновлення електрики, а у Парижі 13 грудня відбувся перший енергетичний "Рамштайн", на якому схвалили виділення одного мільярда доларів для України на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб'єктів.

На початок