Підстав для відключень світла наразі немає — "Укренерго"

Підстав для відключень світла наразі немає — "Укренерго"

 Лінії електропередач
Фото: Суспільне

Сьогодні, 31 жовтня, Україна імпортує електроенергію у вечірні години максимального споживання з Молдови, загальним обсягом 69 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 17 МВт. Експорт здійснюється до Словаччини та Молдови в денні (період активної роботи електростанцій на ВДЕ) та нічні години (добовий мінімум споживання) та  загальним обсягом 2 461 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 356 МВт.

Про це повідомляє пресслужба "Укренерго".

У компанії поінформували, що вчора, 30 жовтня, армія РФ завдала артилерійського удару по території однієї з теплоелектростанцій (ТЕС) у східному регіоні. Було пошкоджено обладнання, через що припинено енерго- та теплопостачання одного з населених пунктів поряд. Наразі ТЕС працює, тривають аварійно-відновлювальні роботи.

"Попри пошкодження однієї з ТЕС, електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для забезпечення потреб всіх побутових та юридичних споживачів. "Укренерго" не бачить підстав для обмежень в енергосистемі, якщо не буде нових обстрілів. Ліміти споживання не запроваджувались", — йдеться у повідомленні.

В "Укренерго" також повідомили, через негоду без світла залишається частково 1 населений пункт та 2 трансформаторні підстанції у Донецькій та Сумській областях. Ремонтні роботи тривають.

"Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 448 населених пунктів. Через обстріли є пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових", — додали у компанії.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через удари окупантів з ладу була виведена половина енергосистеми. Тоді запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди відправили генератори й іншу допомогу для відновлення електрики, а у Парижі 13 грудня відбувся перший енергетичний "Рамштайн", на якому схвалили виділення одного мільярда доларів для України на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб'єктів.

На початок