Господарський суд Одеської області частково задовільнив позов АМПУ й наклав арешт на танкер Delfi, що належить компанії-судновласнику Mister Drake PC. Про це стало відомо з єдиного реєстру судових рішень.
Суд також надав адміністрації морських портів право на переміщення, віддалення та видалення танкера.
Однак Господарський суд не задовільнив вимогу АМПУ заборонити судновласнику відчужувати, передавати в користування, оренду, лізинг, концесію, управління, заставу або безоплатне користування судно Delfi.
АМПУ також вимагала заборонити іншим вчиняти будь-які дії щодо судна Delfi, пов`язані з його відчуженням та передачею, однак цю вимогу також не задовільнили.
Як йдеться в ухвалі, суд вважає такі заборони втручанням у мирне володіння власником своїм майном й порушенням його прав. А підстав вважати, що інші особи братимуть участь у відчужені та передачі Delfi, за рішенням суду немає.
Зазначимо, у серпні Господарський суд Одеської області відмовив АМПУ у накладанні арешту на танкер Delfi та стягнення з судновласника 2 мільйонів 355 тисяч гривень, через те, що ті невірно склали позов.
Що відомо
- 22 листопада 2019 року через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі "Дельфін". На борту були капітан та два члени екіпажу. Коли судно зазнало краху, їх евакуювали та направили до лікарні.
- 25 листопада 2019 року капітан Одеського морського порту Кирило Цюпко повідомив, що Адміністрація морських портів України почне самостійно знімати танкер Delfi з мілини приблизно за два тижні, якщо судновласник не зробить це сам. Того ж дня, екологи зафіксували перевищення норми забруднення моря в 19 разів в районі танкера Delfi.
- 16 червня голова Одеської ОДА Максим Куций повідомив, що танкер Delfi планують прибрати з пляжу "Дельфін" в Одесі за допомогою повітряних балонів. Після цього буксири відтягнуть судно до порту.
- 25 червня судновласнику танкера Delfi продовжили термін прибирання судна з узбережжя пляжу "Дельфін" до 20 липня. Як запевнив Максим Куций, судновласник двічі відмовляв у передачі права на підйом судна державним структурам.
- Роботи з вирівнювання судна почалися 18 липня. Однак підняти його не вдалося. Під час робіт обірвалось місце кріплення одного зі швартувальних кінців канату.
- 23 липня Адміністрація морських портів України оголосила тендер на прибирання затонулого танкера Delfi з акваторії морського порту в Одесі. Оголошена вартість робіт – 24 мільйони 682 тисячі гривень.
- Представники судновласника не змогли підняти танкер Delfi 24 липня і 25 липня. Під час останньої спроби відірвався металевий трос.
- 21 серпня керівник компанії “Краншип”, якій доручили прибирання судна, Андрій Іванов заявив, що Delfi приберуть з узбережжя не раніше початку жовтня.
- 26 серпня завершили технічні роботи з вирівнювання танкера Delfi. За допомогою тросів буксири підняли передню частину судна з води. Таким чином танкер вдалося поставити на рівний кіль.
- 27 серпня стало відомо, що танкер Delfi приберуть до 3 вересня, якщо будуть "сприятливі погодні умови".
- 31 серпня голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований заявив, що підйом на рівний кіль танкера Delfi не спричинив забруднення Чорного моря.