“Буде дуже повільно”. Дату прибирання танкера Delfi знову перенесли – на початок жовтня

“Буде дуже повільно”. Дату прибирання танкера Delfi знову перенесли – на початок жовтня

“Буде дуже повільно”. Дату прибирання танкера Delfi знову перенесли – на початок жовтня
УНІАН

Танкер Delfi, який сів на мілину біля одеського пляжу “Дельфін”, приберуть з узбережжя не раніше початку жовтня. Про це розповів керівник компанії “Краншип”, якій доручили прибирання судна, Андрій Іванов.

За його словами, наразі біля танкера тривають підготовчі роботи. Зокрема вичищають дно, прибирають каміння та очищують відсіки судна. Після цього вкотре планують спробувати поставити судно на рівний кіль. Іванов припустив, що це вдасться зробити до 30 серпня.

“Ця операція буде йти повільно, дуже повільно. По-перше, швидкість небезпечна, адже судно може перекинутися на інший бік. У нього немає нормальної плавучості. І коли воно сяде на ґрунт, ми будемо його герметизувати, відкачувати воду. Тобто приймати частину баласту у носові танки, аби потім поставити на кіль”, – пояснив Іванов.

Якщо танкер вийде поставити на рівний кіль, водолази почнуть осушувати та зачищати танкер, а також латали проломи, аби забезпечити його плавучість.

“Буде дуже повільно”. Дату прибирання танкера Delfi знову перенесли – на початок жовтня
“Буде дуже повільно”. Дату прибирання танкера Delfi знову перенесли – на початок жовтня. УНІАН

Крім того підняття та транспортування судна відбудеться без викидів нафтопродуктів. Про це розповів начальник з операційної діяльності адміністрації Одеського морського порту Денис Карпов.

“Наразі продовжується зачистка. Тобто прагнемо, аби у випадку розливу, він був мінімальним. Зі сторони АМПУ вже зробили все можливе. Встановили бонові загородження, підвезли всі сорбуючі, необхідні речовини. Під час вирівнювання танкера біля нього будуть спеціальні судна”, – запевнив Карпов.

Зазначимо, 13 серпня міністр інфраструктури України Владислав Криклій розповів, що танкер Delfi приберуть протягом двох тижнів. Роботи мали повністю завершити до Дня Незалежності України – 24 серпня.

А 16 серпня на сторінці Адміністрації морських портів України в Facebook повідомили, що роботи з евакуації танкера Delfi можуть затримати на декілька днів, через несприятливі погодні умови.

Нагадаємо, раніше Адміністрація морських портів оголосила тендер на прибирання Delfi. Тоді вартість робіт оцінили в майже 25 мільйонів гривень. Утім компанія "Бруклін-Київ" виступила з ініціативою профінансувати операцію. Прибиратиме судно компанія "Краншип". Як пояснив Владислав Криклій, в Адміністрації морських портів України погодилися на пропозицію "Краншип" зокрема, аби "зекономити державні кошти".

Що відомо

  • 22 листопада 2019 року через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі "Дельфін". На борту були капітан та два члени екіпажу. Коли судно зазнало краху, їх евакуювали та направили до лікарні.
  • 25 листопада 2019 року капітан Одеського морського порту Кирило Цюпко повідомив, що Адміністрація морських портів України почне самостійно знімати танкер Delfi з мілини приблизно за два тижні, якщо судновласник не зробить це сам. Того ж дня, екологи зафіксували перевищення норми забруднення моря в 19 разів в районі танкера Delfi.
  • 16 червня голова Одеської ОДА Максим Куций повідомив, що танкер Delfi планують прибрати з пляжу "Дельфін" в Одесі за допомогою повітряних балонів. Після цього буксири відтягнуть судно до порту.
  • 25 червня судновласнику танкера Delfi продовжили термін прибирання судна з узбережжя пляжу "Дельфін" до 20 липня. Як запевнив Максим Куций, судновласник двічі відмовляв у передачі права на підйом судна державним структурам.
  • Роботи з вирівнювання судна почалися 18 липня. Однак підняти його не вдалося. Під час робіт обірвалось місце кріплення одного зі швартувальних кінців канату.
  • 23 липня Адміністрація морських портів України оголосила тендер на прибирання затонулого танкера Delfi з акваторії морського порту в Одесі. Оголошена вартість робіт – 24 мільйони 682 тисячі гривень.
  • Представники судновласника не змогли підняти танкер Delfi 24 липня і 25 липня. Під час останньої спроби відірвався металевий трос.
На початок