На Тернопільщині перевірили доступність виборчих дільниць для маломобільних осіб

На Тернопільщині перевірили доступність виборчих дільниць для маломобільних осіб

На Тернопільщині перевірили доступність виборчих дільниць для маломобільних осіб
. Суспільне медіа

25 виборчих дільниць на Тернопільщині перевірила виборча омбудсменка громадянської мережі “Опора” Ольга Мазаєва. Вона інспектувала дільниці на доступність для маломобільних осіб.

За її словами, це люди з порушеннями зору, слуху, люди на інвалідних візках, матері з дітьми у колясках і пенсіонери з тростинами.

Тернополянин Сергій Цитріков
На Тернопільщині перевірили доступність виборчих дільниць для маломобільних осіб. Суспільне Тернопіль

Тернополянин Сергій Цитріков три роки тому травмував хребет. З того часу він на інвалідному візку. Чоловік розповів, на виборчій дільниці в 20-й школі голосує третій рік поспіль:

“Волонтери допомагають, соціальні працівники. Просто піднятись до дільниці важко”.

Ще одна дільниця розташована у підвалі Тернопільської обласної бібліотеки для молоді.

Завгосп цієї бібліотеки Вікторія Пальчик розповів, що іншого приміщення на першому поверсі бібліотеки не має. Щоб облаштувати дільницю пандусами – не мають коштів. Виборців тут понад тисяча. Минулого року 8 з них голосували вдома, до них зі скриньками приходили працівники дільниці:

“Єдиний мінус звертання по таку послугу – не всі люди хочуть звертатися, щоб проголосувати. Тобто, за людину має прийти родич, чи дитина 18-річна, щоб зареєструвати людину, яка не може ходити, не може переміщатися. Звернулись 8 людей”.

В Гаях-Шевченківських одна виборча дільниця – у приміщенні сільради. Пандуса тут немає. Виборча омбудсменка Ольга Мазаєва разом із виконувачем обов’язків старости села Богданом Бричем заміряли ширину дверей. Вона має мати 90 сантиметрів:

“Тут є 80 см. Цього не вистачає для того, щоб людина на інвалідному візку могла проїхати”.

За словами Брича, у сільській раді підготували проєкт ремонту будівлі. Згідно з ним, мають облаштувати пандус. Чоловік розповів, що вимоги до ширини дверей тепер теж врахують до проєкту.

Виборча омбудсменка громадської мережі “Опора” на Тернопільщині Ольга Мазаєва
На Тернопільщині перевірили доступність виборчих дільниць для маломобільних осіб. Суспільне новини

Виборча омбудсменка громадської мережі “Опора” на Тернопільщині Ольга Мазаєва каже, дільниці в області перевіряє два тижні. За її словами, жодна з 25 перевірених дільниць не відповідає всім вимогам доступності для маломобільних людей:

“Має не бути хвіртки менше за 90 сантиметрів. Це вимога до всіх отворів, які ми проходимо. Менше людина з інвалідністю просто не пройде. Якщо є сходи – однозначно має бути пандус або підйомник певного розміру, певного виду. Він має мати не більше 8 градусів схилу, мають бути поручні з двох сторін дворівневі”.

Ольга Мазаєва розповіла, що дільниці для перевірки обирають у громадянській мережі “Опора” в Києві. Моніторинг проводять також омбудсмени в інших областях. Результати всіх перевірок опублікують на сайті “Опори” приблизно за 2 тижні.

Також цю інформацію передадуть в центральну виборчу комісію та міські і обласні ради, аби там виділили кошти на облаштування дільниць для маломобільних людей.

Що відомо:

На Тернопільщині є 67 тисяч виборців з інвалідністю, дільниць – 1182. Місцеві вибори відбудуться 25-го жовтня. На них жителі області обиратимуть голів 55-ти об’єднаних територіальних громад та депутатів до трьох районних рад області.

Волонтери проєкту «Доступно UA» перевірили 20 вулиць Тернополя.

У Тернополі перевірили більше 50 об’єктів у рамках проекту "Доступно UA".

На початок