У понеділок, 25 вересня 2023 року ДП НАЕК "Енергоатом" вивело на максимальну потужність усі 7 робочих на сьогодні атомних енергоблоків, додавши 300 МВт потужності українській енергосистемі.
Про це йдеться у повідомленні Енергоатому.
"Сумарна потужність атомної генерації наразі становить 6400 МВт. Завершено перевантаження і ведуться пускові операції на ще одному енергоблоці, який незабаром також буде включений в роботу", — йдеться у повідомленні.
У Компанії зазначили, що поступово виводять з планових ремонтів усі енергоблоки, щоб максимально підготуватись до проходження осінньо-зимового періоду та забезпечити електроенергією всіх споживачів.
Раніше Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що взимку будуть працювати всі дев'ять енергоблоків АЕС, підконтрольних Україні.
Яка ситуація з електропостачанням в Україні
Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через удари окупантів з ладу була виведена половина енергосистеми. Тоді запровадили надзвичайний стан в енергетиці.
Міжнародні організації та уряди відправили генератори й іншу допомогу для відновлення електрики, а у Парижі 13 грудня відбувся перший енергетичний "Рамштайн", на якому схвалили виділення одного мільярда доларів для України на проходження зими.
Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.
У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.
25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.
30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб'єктів.