"Укренерго": без світла залишаються 400 населених пунктів

"Укренерго": без світла залишаються 400 населених пунктів

"Укренерго" повідомило скільки населених пунктів без світла
На час ремонту область заживили резервною лінією. Серпень 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Через бойові дії та з інших причин без світла  на ранок 25 вересня залишаються  400 населених пунктів. У неділю, 24 вересня, вечірній максимум споживання електроенергії був на 1,4% вище, ніж у попередню неділю 17 вересня.

Про це повідомили в “Укренерго” зранку 25 вересня.

“Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 400 населених пунктів. Через бойові дії є пошкодження в мережах обленерго Донеччини, Дніпропетровщини, Одещини, Сумщини,  Харківщини, Херсонщини. Відновлення живлення відбувається за безпекової ситуації та з дозволу військових”, — йдеться у повідомленні.

За даними енергетиків, у суботу, 23 вересня, для збалансування енергосистеми обмежувалась робота генерації з відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) з 12:04 до 12:46 з максимальною потужністю в окремі години 298 МВт. Триває планова ремонтна кампанія на  об'єктах генерації.

У ніч із суботи на неділю в західному регіоні через грозу дією захисту вимикались 2 високовольтні повітряні лінії, одна з яких є лінією міждержавного значення. Відключень споживачів не було, лінії працюють. В неділю також в західному регіоні вимикалась інша високовольтна міждержавна лінія, місце пошкодження було на ділянці сусідньої країни. Лінію повернули в роботу.

У понеділок, 25 вересня, є імпорт електроенергії зі Словаччини. Загальний обсяг 220 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до  99 МВт. Експорт здійснюється у Словаччину та Молдову. Загальний обсяг  4 390 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 389 МВт.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через удари окупантів з ладу була виведена половина енергосистеми. Тоді запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди відправили генератори й іншу допомогу для відновлення електрики, а у Парижі 13 грудня відбувся перший енергетичний "Рамштайн", на якому схвалили виділення одного мільярда доларів для України на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб'єктів.

На початок