Україна 20 вересня здійснює імпорт та експорт електроенергії — "Укренерго"

Україна 20 вересня здійснює імпорт та експорт електроенергії — "Укренерго"

Лінія електропередач
Лінія електропередач. Фото: УНІАН

Запланований експорт електроенергії з України до Словаччини й Молдови у середу, 20 вересня становить 2813 МВт-год. Імпорт електрики зі Словаччини — 645 МВт-год.

Про це повідомляє пресслужба "Укренерго".

"Сьогодні є імпорт електроенергії зі Словаччини. Загальний обсяг 645 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 200 МВт. Експорт сьогодні здійснюється у Словаччину та Молдову. Загальний обсяг 2813 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 396 МВт", — йдеться у повідомленні.

У компанії також поінформували, що у вівторок, 19 вересня, вечірній максимум споживання електроенергії був на тому ж рівні, що й 18 вересня.

Зазначається, що 19 вересня було зафіксоване тимчасове вимкнення дією захисту міждержавної високовольтної повітряної лінії на стороні сусідньої країни. Через 7 хвилин лінія була повернута в роботу, знеструмлення споживачів не було.

В "Укренерго" додали, що наразі через погодні умови знеструмлено 10 населених пунктів в Хмельницької області. Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 418 населених пунктів.

"Внаслідок ракетних та артилерійських обстрілів є пошкодження в мережах на Донеччині, Харківщині. На ранок ще залишаються знеструмлені через бойові дії споживачі на Дніпропетровщині, Запоріжжі, Сумщині, Чернігівщині, Херсонщині. Відновлення живлення відбувається за безпекової ситуації та з дозволу військових. З технічних причин є знеструмлення споживачів у Кіровоградській області, тривають ремонтні роботи", — йдеться у повідомленні.

Також на одній з теплових електростанцій з ремонту в роботу повернувся енергоблок. На інших об'єктах генерації триває планова ремонтна кампанія.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада в Україні почали розгортати "пункти незламності". "Пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, людина може підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої. Пункти можна знайти на онлайн-мапі.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб’єктів.

На початок