Україна експортує електроенергію до Словаччини та Молдови — Укренерго

Україна експортує електроенергію до Словаччини та Молдови — Укренерго

Україна експортує електроенергію до Словаччини та Молдови — Укренерго
Електроопора. Ілюстративне фото: УНІАН

Ситуація в енергосистемі стабільна: електроенергії, яку виробляють електростанції, достатньо для покриття потреб споживачів. Україна експортує електроенергію до Словаччини та Молдови.

Про це повідомляють Міненерго та НЕК "Укренерго".

У середу, 6 вересня, вечірній максимум споживання тримався на рівні показника вівторка 5 вересня.

Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону. За минулу добу, з різних технічних причин, в аварійний ремонт виведено 3 блоки на теплових електростанціях, проводяться ремонтні роботи. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації — теплової, гідро- та атомної.

За даними Укреенрго, імпорт електроенергії сьогодні відсутній. Експорт здійснюється у Словаччину та Молдову. Загальний обсяг 6269 МВт/год, з максимальною потужністю в окремі години до 399 МВт.

Наслідки обстрілів

Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 414 населений пункт. Внаслідок артилерійських обстрілів росіянами прифронтових територій є нові пошкодження у мережах на Донеччині, Харківщині, Запоріжжі, Херсонщині. Відновлення живлення відбувається за безпекової ситуації та з дозволу військових.

В Одеській області після отримання дозволу від військових енергетики відремонтували пошкоджені обстрілами мережі та заживили усіх споживачів у місті Кілія.

На Харківщині поблизу Куп’янська під час виконання ремонтних робіт бригада енергетиків потрапила під обстріл. Обійшлося без жертв, однак роботи довелося припинити.

Ситуація на ЗАЕС

Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС. Наразі він становить 16,02 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада в Україні почали розгортати "пункти незламності". "Пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, людина може підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої. Пункти можна знайти на онлайн-мапі.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб’єктів.

На початок