Вечірній максимум споживання знизився, є експорт і імпорт електрики — "Укренерго"

Вечірній максимум споживання знизився, є експорт і імпорт електрики — "Укренерго"

Пошкоджена магістральна електромережа, ситуація в енергосистемі
Пошкоджена магістральна електромережа розташована серед соняшникових полів на Харківщині. Серпень 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Через негоду в Україні знеструмлені 5 населених пунктів, через бойові дії та з інших причин без світла залишається 434 населених пункти. Напередодні вечірній максимум споживання електроенергії був нижчим, ніж у понеділок 28 серпня.

Про це повідомили в “Укренерго”.

Так, 4 вересня, вечірній максимум споживання був на 6% нижчим за показник минулого понеділка 28 серпня. Одночасно з цим, споживання на початку тижня було на 3% більшим, ніж у попередній робочий день — п’ятницю, 1 вересня. Враховуючи те, що середньодобова температура 4 вересня була на 1,6˚С нижче, ніж 1 вересня, збільшення споживання пов'язане переважно з початком робочого тижня.

Як повідомили в “Укренерго”, триває масштабна ремонтна кампанія на об'єктах генерації. Це суттєво обмежує можливість забезпечувати споживання, що зростає.

Через негоду знеструмлені 5 населених пунктів в Донецькій області. Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 434 населених пункти. Внаслідок артилерійських обстрілів росіянами прифронтових територій є нові пошкодження у мережах на Донеччині, Дніпропетровщині, Запоріжжі, Харківщині, Херсонщині. Відновлення живлення відбувається за безпекової ситуації та з дозволу військових.

5 вересня в енергосистемі є імпорт електроенергії зі Словаччини та Молдови. Загальний обсяг 2246 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 516 МВт. Водночас з 11:00 до 13:00 здійснюється експорт електроенергії до Словаччини загальним обсягом 400 МВт·год.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада в Україні почали розгортати "пункти незламності". "Пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, людина може підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої. Пункти можна знайти на онлайн-мапі.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб’єктів.

На початок