Щоб уникнути мобілізації, Росія вербує на війну в Україні іноземців — британська розвідка

Щоб уникнути мобілізації, Росія вербує на війну в Україні іноземців — британська розвідка

армія РФ
Російські новобранці йдуть, щоб сісти на поїзд на залізничній станції в Прудбої, Волгоградська область РФ, 29 вересня 2022 року. Фото: AP

У спробах уникнути мобілізації перед президентськими виборами в Росії, Кремль вербує на війну в Україні іноземців, зокрема мігрантів з Центральної Азії.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії.

За даними британської розвідки, станом на кінець червня 2023 року Росія звернулася до громадян сусідніх країн з оголошеннями про вербування новобранців для участі у війні в Україні.

"У Вірменії та Казахстані були помічені онлайн-реклами, які пропонували 495 000 рублів (5140 доларів США) початкових платежів і зарплати від 190 000 рублів (1973 доларів США). У північній Костанайській області Казахстану проводилося вербування етнічних росіян", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що принаймні з травня 2023 року Росія вербує мігрантів із Центральної Азії, щоб вони воювали в Україні, обіцяючи прискорене отримання громадянства та зарплати до 4160 доларів США. В узбецьких мігрантів-будівельників у Маріуполі конфіскували паспорти після прибуття, тому ті були змушені приєднатися до російської армії.

За даними розвідки, у Росії є щонайменше шість мільйонів мігрантів із Середньої Азії, яких Кремль, ймовірно, вважає потенційними новобранцями.

"Росія, ймовірно, хоче уникнути подальших непопулярних заходів внутрішньої мобілізації напередодні президентських виборів 2024 року. Експлуатація іноземних громадян дозволяє Кремлю залучати додатковий персонал для своїх військових дій всупереч дедалі більшій кількості жертв", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про мобілізацію в Росії

Президент Росії Володимир Путін 21 вересня 2022 року оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Міністр оборони Росії Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відряджанням в зону "СВО".Згодом Держдума РФ дозволила відправляти на війну засуджених за тяжкі злочини.

На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Затримали 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

28 жовтня Путін оголосив про закінчення російської військової мобілізації. Міністр оборони РФ Шойгу заявив, що в Україну відправили 82 тисячі мобілізованих росіян.

Президент України Зеленський зазначив, що Росія нищить корінні народи під приводом мобілізації.

У грудні повідомлялось, що на території Білорусі збільшилася кількість російських мобілізованих.

Зазначимо, що 19 жовтня Путін "запровадив" воєнний стан на окупованих РФ українських територіях. Росіяни проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.

У Головному управлінні української розвідки заявили, що в Росії з 9 січня обмежили виїзд з країни військовозобов’язаним, в тому числі обмежено придатним до служби. Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков назвав інформацію від української розвідки "диверсією" і заявив, що в Росії не запроваджували заборону на виїзд чоловіків.

У Росії 1 квітня 2023 року розпочався новий набір військовослужбовців контрактників. Міноборони РФ планує поповнити армію на 400 тисяч солдатів.

4 серпня президент РФ Володимир Путін підписав закон, який підвищує вік призову громадян на військову службу з 18 до 30 років і заборону призовникам на виїзд за кордон.

На початок