У ГУР повідомили, що РФ обмежила виїзд з країни військовозобов'язаним. У Кремлі відреагували

У ГУР повідомили, що РФ обмежила виїзд з країни військовозобов'язаним. У Кремлі відреагували

У ГУР повідомили, що РФ обмежила виїзд з країни військовозобов'язаним. У Кремлі відреагували
Російські солдати, які нещодавно були мобілізовані для війни в Україні, стоять на церемонії перед посадкою в потяг на залізничній станції в Тюмені. 2 грудня 2022 р. Фото: AP

У Головному управлінні української розвідки заявили, що в Росії з 9 січня обмежили виїзд з країни військовозобов’язаним, в тому числі обмежено придатним до служби.

"Відповідний наказ російська ФСБ надіслала до всіх прикордонних управлінь країни", — йдеться в повідомленні ГУР.

В текст наказу ФБС, за даними розвідки, зазначено: "З 9 січня 2023 з 00 годин 00 хвилин прикордонним управлінням ФСБ Росії забезпечити обмеження виїзду за межі території Російської Федерації громадян, які мають висновок про готовність до військової служби з категорій "А", "Б" і "В".

Це означає, що для виїзду зазначених категорій громадян буде закрито можливість виїзду в усіх пунктах пропуску на всіх напрямках. При цьому, як зазначено в тексті наказу, виїзд заборонено також обмежено придатним до військової служби (категорія "В"). Призовників, які належать до цієї категорії, звільняють від призову в мирний час, від військових зборів та зараховують до запасу.

Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков назвав інформацію від української розвідки "диверсією" і заявив, що в Росії не запроваджували заборону на виїзд чоловіків, цитує його словами російське видання "РІА Новини".

Раніше українські розвідники повідомляли про підготовку в РФ нової хвилі мобілізації, під час якої планується призвати до пів мільйона росіян.

Що відомо про мобілізацію в Росії

Президент Росії Володимир Путін 21 вересня 2022 року оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Міністр оборони Росії Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО".Згодом Держдума РФ дозволила відправляти на війну засуджених за тяжкі злочини.

На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Затримали 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

28 жовтня Путін оголосив про закінчення російської військової мобілізації. Міністр оборони РФ Шойгу заявив, що в Україну відправили 82 тисячі мобілізованих росіян.

Президент України Зеленський зазначив, що Росія нищить корінні народи під приводом мобілізації.

У грудні повідомлялось, що на території Білорусі збільшилася кількість російських мобілізованих.

Зазначимо, що 19 жовтня Путін "запровадив" воєнний стан на окупованих РФ українських територіях. Росіяни проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.

За даними Генштабу ЗСУ, станом на 12 грудня 2022 року Росія втратила у війні майже 95 тисяч військових.

Війна. Усі останні новини
На початок