ЦВК Білорусі оголосила остаточні результати виборів президента

ЦВК Білорусі оголосила остаточні результати виборів президента

ЦВК Білорусі оголосила остаточні результати виборів президента
УНІАН

Центральна виборча комісія Білорусі оголосила остаточні результати виборів, за якими у чинного президента Олександра Лукашенка 80,1% голосів, а у його опонентки Світлани Тихановської — 10,1%.

"14 серпня 2020 року відбулося засідання Центральної комісії Республіки Білорусь з виборів і проведення республіканських референдумів щодо підбивання підсумків виборів президента Республіки Білорусь. Рішенням комісії затверджені підсумки виборів. Президентом Республіки Білорусь обраний Олександр Григорович Лукашенко", — йдеться в повідомленні на сайті відомства.

Читайте також: "Перебої з інтернетом, затримання та зіткнення. Як пройшли вибори у Білорусі"

Як пише білоруське видання TUT.BY, за даними ЦВК, Лукашенко має 80,1% голосів, тоді як Тихановська — 10,01%. Усього на виборах проголосувало 5 818 956 осіб, під час дострокового голосування — 2 806 640 осіб.

У комісії стверджують, що за Лукашенка проголосувало 4 661 075 осіб, а за Тихановську — 588 622 особи, за кандидата Андрія Дмитрієва — 1,21% (70 671 особа), кандидатку Анну Конопацьку — 1,67% (97 489 осіб), за Сергія Череченя — 1,14% (66 613 осіб). Проти всіх проголосували 4,59% (267 360 осіб).

Читайте також: "Вибори пройшли як свято". Лукашенко зробив першу заяву після виборів

Дмитрієв, Черечень, Конопацька і Тихановська подали до ЦВК скарги про невизнання виборів. Скарги Дмитрієва, Конопацької і Тихановської були відхилені. На засіданні з'ясувалося, що скарга від Черечня до комісії не надійшла. Кандидат сам до ЦВК її не носив, пояснивши це тим, що "випадки, коли кандидат в президенти їде до ЦВК і не виходить звідти, нам уже відомі". Тому подавати скаргу поїхали довірені особи Черечня, яких не пустили до ЦВК, вони 30 хвилин намагалися прорватися в будівлю, але їм сказали надіслати скаргу поштою.

Що відомо

  • У Мінську і ще понад десяти містах Білорусі тривають масові акції протесту у зв'язку з оголошенням Олександра Лукашенка переможцем президентських виборів.
  • У Білорусі заборонили оптову та роздрібну торгівлю піротехнічними виробами на тлі протестів, які почалися після президентських виборів.
  • Опонентка Олександра Лукашенка на виборах президента Білорусі Світлана Тихановська, яка поїхала у Литву, записала відеозвернення, в якому закликала мерів білоруських міст організувати мирні масові зібрання 15-16 серпня.
  • За попередніми результатами виборів, Лукашенко мав 80,08% голосів, а Тихановська – 10,09%.
  • Тихановська оголосила себе переможницею і подала до Центрвиборчкому скаргу з вимогою провести перерахунок голосів.
  • У ніч на 13 серпня у кількох білоруських містах силовики затримали 700 осіб, тоді як за перші дні протестів — 6 тисяч.
  • За слідчих ізоляторів почали звільняти учасників акцій протесту, які відбулися в Білорусі після президентських виборів, зокрема у Мінську звільнили близько сотні людей.
  • Уряди країн і керівні органи Європейського Союзу висловили обурення через насильство білоруських силовиків до протестувальників.
  • У різних країнах люди виходять на підтримку Білорусі. Акції відбувалися у Лондоні, Москві, Ризі та кількох українських містах

Читайте також

"Очільник МВС вибачився, з ізоляторів звільняють затриманих. Що відбувається у Білорусі"

"Затримані, побиті, оштрафовані. Як влада Білорусі приборкує журналістів"

На початок