"Вибори пройшли як свято". Лукашенко зробив першу заяву після виборів

"Вибори пройшли як свято". Лукашенко зробив першу заяву після виборів

Оновлено
"Вибори пройшли як свято". Лукашенко зробив першу заяву після виборів
. УНІАН

Президент Білорусі Олександр Лукашенко зробив свою першу заяву після виборів, сказавши, що президентські вибори в Білорусі пройшли як свято, але ті, хто захотів його зіпсувати, засвітилися ще яскравіше. Крім того, він сказав, що мітингувальниками керували з інших країн.

Як пише білоруське видання "Белта", про це Лукашенко заявив під час зустрічі з головою Виконавчого комітету — виконавчим секретарем СНДСпівдружність Незалежних Держав, головою місії спостерігачів від СНД Сергієм Лебедєвим.

"Дякую за те, що, незважаючи на обстановку в світі, особливо з епідемією, ви не побоялися, як істинний генерал, приїхали до Білорусі, щоб на власні очі побачити ситуацію, особливо в цей електоральний період. Я знаю оцінки вашої місії і буду дуже радий почути з ваших вуст зауваження, пропозиції, якщо якісь були по ходу виборчої кампанії. Але ви ж бачили, що ми хотіли людям подарувати свято, і вони дійсно відгукнулися", — сказав Лукашенко.

Він заявив, що "вибори пройшли з рекордною за всю історію явку, на дільниці голосування люди йшли сім'ями, разом з дітьми". На думку Лукашенка, після оголошення остаточних результатів, вона може бути ще вище.

"Мене, чесно кажучи, розчулює, коли з маленьким діточками приходять. Розумієте, це свято. Комусь захотілося зіпсувати це свято. Ми їх побачили — вони засвітилися ще яскравіше цієї ночі. Ми відфіксували дзвінки з-за кордону, з Польщі, Великобританії та Чехії були дзвінки, управляли нашими, вибачте мені, вівцями: вони не розуміють, що роблять, і ними починають вже управляти", — заявив Лукашенко.

Також Лукашенко сказав під час візиту до Білоруської національної біотехнологічної корпорації, що "Політика одна має бути — люди". Під час нього Лукашенку розповідали про закупівлю і логістику постачання зерна від білоруських виробників.

Читайте також: "Перебої з інтернетом, затримання та зіткнення. Як пройшли вибори у Білорусі"

Раніше у Білорусі було оприлюднено результати провладного "національного екзитполу", згідно з яким Лукашенка нібито підтримали 79,7% виборців. Згодом у Центральній виборчій комісії Білорусі заявили, що на виборах переміг Лукашенко із результатом у 80,23%.

Тим часом у Білорусі відбулися масові затримання в день виборів і вночі після них. Більшість людей були затримані 9 серпня, однак деякі з них — і 8 серпня й відтоді не виходять на зв'язок. Серед затриманих є виборці, мітингувальники, спостерігачі та журналісти. Також повідомляється про поранених і щонайменше одного постраждалого, який перебуває у тяжкому стані. Крім того, правозахисники кажуть, що у Мінську загинув чоловік, який брав участь в акції протесту в білоруській столиці ввечері 9 серпня та у ніч на 10 серпня. Опозиційна кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська закликала міліцію і війська зупинити насильство.

Що відомо

  • Громадяни Білорусі біля різних посольств у світі закликали нинішнього президента Олександра Лукашенка піти у відставку.
  • 65-річний Олександр Лукашенко керує країною вже 26 років. Жодні президентські вибори (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року), не були визнані вільними і справедливими на міжнародному рівні.
На початок