На Миколаївщині створили 14 виборчих комісій

На Миколаївщині створили 14 виборчих комісій

На Миколаївщині створили 14 виборчих комісій

Для організації місцевих виборів в Миколаївській області Центральна виборча комісія утворила 14 обласних, районних, міських виборчих комісій із загальною кількістю 252 члени. Про це повідомляється на сайті громадянської мережі ОПОРА.

Загалом представництво у виборчих комісіях мають 49 політичних партій та партій, які уклали угоду про політичну співпрацю на відповідних місцевих виборах з депутатською групою.

“Прогнозовано, що найбільше представництво отримали партії, які мають фракції у Верховній Раді, або, які уклали угоду про політичну співпрацю з депутатськими групами. У той же час в комісіях представлена велика кількість партій, що не проявляють публічної активності на території Миколаївської області”, − каже координатор спостереження громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області Дмитро Баштовий.

Найбільше представництво в обласних, районних, міських виборчих комісіях Миколаївщини мають п’ять партій: “Європейська солідарність” − 35 людей (13,9% від загальної кількості партій), Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” − 33 людини (13,1%), “Опозиційна платформа-За життя” та Слуга народу – по 32 людини (по 12,7% кожна), “За майбутнє” − 18 людей (7,14%).

На Миколаївщині створили 14 виборчих комісійОПОРА

У керівній ланці виборчих комісій (голова, заступник, секретар) переважають представники вищезазначених п’яти партій. Так, партія Слуга народу отримала 12 керівних посад, що становить 28,6% від загальної кількості, “Європейська солідарність” та “Опозиційна платформа-За життя” − по вісім керівних посад (по 19,05%), Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” − сім (16,7%), партія “За майбутнє” − шість керівних посад (14,3%).

На Миколаївщині створили 14 виборчих комісійОПОРА

За гендерною ознакою жінки складають переважну більшість серед загальної чисельності членів комісій – 180 (71,4% від загальної кількості членів ТВК), чоловіки – 72 (28,6%).

Що відомо

Відповідно до частини 4 статті 203 Виборчого кодексу України, “Центральна виборча комісія формує склад обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (крім міст в Автономній Республіці Крим), районних у містах Києві, Севастополі виборчих комісій не пізніш як за сімдесят п'ять днів до дня чергових виборів”.

Нагадуємо, відповідно до частини 3 статті 36 Виборчого кодексу перше засідання виборчої комісії скликається не пізніш як на другий день після дня її утворення. Згідно з частиною 1 статті 38 Кодексу член виборчої комісії на першому засіданні виборчої комісії, в якому він бере участь, в обов’язковому порядку ознайомлюється зі змістом частин третьої — шостої цієї статті, після чого складає присягу.

Читайте також

  • ОПОРА підрахувала розмір грошової застави на місцевих виборах для миколаївських громад
  • У 19-ти миколаївських громадах депутати висуватимуться за партійними списками
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди