ОПОРА підрахувала розмір грошової застави на місцевих виборах для миколаївських громад

ОПОРА підрахувала розмір грошової застави на місцевих виборах для миколаївських громад

ОПОРА підрахувала розмір грошової застави на місцевих виборах для миколаївських громад УНІАН

Виборчий список до Миколаївської обласної ради, ймовірно, коштуватиме партіям більш ніж 180 тис. грн, а до Миколаївської міської ради – понад 73 тис. грн. Про це повідомляється на сайті громадянської мережі ОПОРА.

Розмір грошової застави може зрости до початку виборчого процесу, адже у вересні очікується підвищення мінімальної заробітної плати.

ОПОРА підрахувала розмір грошової застави на місцевих виборах для Миколаївських громадoporaua.org

Серед рад Миколаївської області, вибори до яких будуть проходити за пропорційною системою, найбільшу кількість грошової застави партіям доведеться сплатити на виборах до обласної ради (180 856 грн), найменше − на виборах до Березанської об’єднаної громади (2 204 грн). Ці суми були вирахувані відповідно до частини 2 статті 225 Виборчого Кодексу України і залежать від кількості виборців та розміру мінімальної заробітної плати. Так, в населених пунктах із кількістю виборців більше 10 тисяч для реєстрації виборчого списку до відповідної ради або для реєстрації на посаду голови треба сплатити грошову заставу в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому на день початку виборчого процесу, на кожні 90 тисяч виборців відповідного єдиного територіального виборчого округу для кожного виду виборів окремо. Станом на серпень 2020 року ця сума становить 18 892 грн на кожні 90 тисяч виборців.

ОПОРА підрахувала розмір грошової застави на місцевих виборах для Миколаївських громадoporaua.org

Згідно з аналізом ОПОРИ щодо кількості виборців в обласних, районних радах та територіальних громадах, станом на 31 липня 2020 року та поточного розміру мінімальної заробітної плати можлива грошова застава для реєстрації кандидатів у депутати становитиме: до Миколаївської районної ради – 102 999 грн, Миколаївської об’єднаної громади – 73 850 грн, Вознесенської районної ради – 30 509 грн, Первомайської районної ради – 25 137 грн, Баштанської районної ради – 22 209 грн, Первомайської об’єднаної громади – 12 264 грн, Южноукраїнської об’єднаної громади – 7 187 грн, Вознесенської об’єднаної громади – 6 916 грн тощо.

Грошова застава для громад із кількістю виборців менше 10 тисяч буде вираховуватись дещо інакше. Так, партії доведеться сплатити 20% від мінімальної заробітної плати (944,60 грн) за кожного кандидати, висунутого до відповідної ради. У свою чергу кандидату, який вирішив балотуватись шляхом самовисування, необхідно внести таку ж суму застави. А кандидат на посаду голови у відповідній громаді сплатить одну мінімальну зарплату в місячному розмірі – 4 723 грн. Як з’ясувала ОПОРА, таких громад в Миколаївській області – 33.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди