У 19-ти миколаївських громадах депутати висуватимуться за партійними списками

У 19-ти миколаївських громадах депутати висуватимуться за партійними списками

У 19-ти миколаївських громадах депутати висуватимуться за партійними списками УНІАН

На Миколаївщині 19 громад мають кількість виборців більше 10 тисяч. Тут кандидати у депутати будуть висуватись виключно за партійними списками. Про це повідомляється на сайті громадянської мережі ОПОРА.

ОПОРА опублікувала аналіз кількості виборців, яку має кожна громада станом на 31 липня 2020 року. Відповідно до даних Державного реєстру виборців щодо кількості виборців у населених пунктах та даних Кабінету Міністрів України щодо територіального розподілу громад області, були співставлені значенням та визначені кількісні показники виборців по громадах.

Так, у 19-х громад на Миколаївщині зареєстровано більше 10 тисяч людей, тому вибори там відбуватимуться за пропорційною системою, самовисування в місцеву раду не передбачено. Йдеться про Миколаївську, Первомайську, Южноукраїнську, Вознесенську, Снігурівську, Кривоозерську, Баштанську, Новоодеську, Березнегуватську, Веселинівську, Новобузьку, Врадіївську, Очаківську, Казанківську, Воскресенську, Шевченківську, Єланецьку, Доманівську та Березанську об’єднані громади. Вибори в інших 33 територіальних громадах Миколаївської області відбуватимуться за мажоритарною системою, де в кожному окрузі буде обрано від двох до чотирьох депутатів.

У 19-ти миколаївських громадах депутати висуватимуться за партійними спискамиОПОРА

"Опубліковані показники перевірені та взяті з офіційного ресурсу Державного реєстру виборців. До загальних показників не враховувались виборці, які перебувають у місцях позбавлення волі",− каже координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області Дмитро Баштовий.

Нагадаємо, 12 червня 2020 року Кабінет Міністрів України на засіданні визначив адміністративні центри та затвердив території територіальних громад. На підставі цих рішень ЦВК може призначити перші місцеві вибори у 2020 році на новій територіальній основі. Зокрема, у Миколаївській області було утворено 52 громади.

У 19-ти миколаївських громадах депутати висуватимуться за партійними спискамиdrv.gov.ua

Нагадаємо

Відповідно до статті 192 Виборчого кодексу, місцеві вибори будуть відбуватись за двома виборчими системами, основним критерієм є кількість виборців. Відповідно до цієї статті, в громадах, де зареєстровано менше 10 тисяч виборців, вибори депутатів проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідної територіальної громади. А в громадах із кількістю виборців 10 тисяч осіб і більше вибори депутатів відбудуться за системою пропорційного представництва з відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ.

Виходячи з норм оновленого виборчого законодавства для визначення виборчої системи буде враховуватись кількість виборців у населених пунктах станом на 1 серпня 2020 року.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди