У Міноборони ФРН підтвердили купівлю Rheinmetall додаткових танків Leopard для України

У Міноборони ФРН підтвердили купівлю Rheinmetall додаткових танків Leopard для України

танк Leopard-1
Танк Leopard 1, Німеччина, 19 травня 2000 року. Фото: Associated Press

Німецька збройна компанія Rheinmetall підготує для відправки в Україну додаткову броньовану техніку — поза контрактами з урядом ФРН.

Це журналістам підтвердили в Міноборони ФРН, передає Укрінформ.

"В принципі, ми не підтверджуємо будь-які контракти, які німецька збройна компанія може укласти з іншою компанією. Але згадані (в повідомленнях ЗМІ) транспортні засоби є доповненням до вже оголошених раніше", — заявила речниця відомства у відповідь на прохання прокоментувати повідомлення, що Rheinmetall планує передати Україні більше танків.

За її словами, на саміті НАТО у Вільнюсі Німеччина оголосила, що в Україну буде поставлено більше танків Leopard 1 A5.

"Йдеться про 25 танків Leopard 1 A5, 5 броньованих евакуаційних машин і 2 навчальні броньовані машини. З цією метою федеральний уряд уклав з цією метою контракт з Rheinmetall", — сказала речниця Міноборони.

Раніше видання Handelsblatt повідомило, що концерн Rheinmetall викупив 50 танків Leopard-1, 30 з яких — передасть Україні.

Що відомо про танки Leopard

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1 (ці старіші моделі також передають Україні). Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Над наданням Україні основних бойових танків "Леопард" (Leopard) для протидії Росії співпрацюють Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди. Сполучені Штати, Чехія і також Нідерланди разом передають Україні понад 90 танків Т-72. Свої Т-72 надає і Польща. Велика Британія надає Україні роту основних бойових танків Challenger.

Раніше Головнокомандувач ЗСУ Валерів Залужний заявив, Україна потребує близько 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць: "Тоді, думаю, цілком реально вийти на рубежі 23 лютого", — зазначив Залужний.

На початок