Rheinmetall відкриє завод бронетехніки в Україні протягом 3 місяців

Rheinmetall відкриє завод бронетехніки в Україні протягом 3 місяців

Офіс Rheinmetall
Штаб-квартира німецького машинобудівного та зброєбудівного концерну Rheinmetall у Дюссельдорфі, фото: AP

Найбільший німецький виробник зброї Rheinmetall протягом наступних 12 тижнів відкриє завод із виробництва бронетехніки в Україні, попри занепокоєння інших західних оборонних компаній щодо розширення присутності в країні, поки вона перебуває у стані війни з Росією.

Про це повідомив генеральний директор Армін Паппергер, передає CNN.

"Українці повинні допомогти самі собі — якщо вони завжди чекатимуть від європейців чи американців, щоб вони допомогли їм протягом наступних 10 чи 20 років… це неможливо", — сказав він.

На заводі планують будувати та ремонтувати танки, а також навчати українців обслуговувати бронетехніку. За словами Паппергера, на новому заводі будуватимуть і ремонтуватимуть бронетранспортери Rheinmetall Fuchs за ліцензією.

Завод буде розташований на заході України.

Rheinmetall (RNMBF) буде управляти заводом у партнерстві з Укроборонпромом, якому також належатиме підприємство. У травні обидві компанії оголосили про угоду щодо збільшення оборонно-технологічного потенціалу України.

Паппергер додав, що завод буде захищений від російських атак.

"Зараз (в Україні, — ред.) багато заводів, які виробляють продукцію військового призначення. Це просто буде ще один — і ми також можемо захистити його", — сказав він.

Гендиректор Rheinmetall зазначив, що наступного року Rheinmetall збільшить щорічне виробництво артилерійських снарядів зі 100 тисяч до 600 тисяч, і значна частина цього додаткового виробництва буде призначена для постачання в Україну.

За словами Паппергера, теоретично Rheinmetall може забезпечити 60% потреби України в артилерійських боєприпасах.

У травні "Укроборонпром" створив спільне підприємство з німецьким виробником військової техніки та зброї Rheinmetall. Воно буде займатися обслуговуванням та ремонтом танків, а у майбутньому — і їхнім виробництвом.

На початок