Україна вже запровадила 287 стандартів Північноатлантичного альянсу, обійшовши за цим показником навіть деяких членів НАТО.
Про це повідомили у Міністерстві оборони.
У відомстві зазначили, такі цифри є майже чвертю від загальної кількості. Відтак, з них 174 — у межах цілей партнерства Україна — НАТО (першочергові стандарти Альянсу) і 113 - ініціативні.
"За цим показником Україна займає перше місце серед держав-партнерів НАТО та навіть перевищує показники деяких держав-членів", — додали у Міноборони.
Вступ України до НАТО
30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою.
Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції.
Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.
Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.
Президенти низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада.
Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.