У Миколаївському краєзнавчому музеї ввели новий формат екскурсій

У Миколаївському краєзнавчому музеї ввели новий формат екскурсій

У Миколаївському краєзнавчому музеї ввели новий формат екскурсій
Екскурсовод розповідає про кам'яні скульптури, 16 липня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У Миколаївському обласному краєзнавчому музеї 16-го липня впровадили новий формат екскурсій для відвідувачів. Через російські обстріли Старофлотські казарми зазнали пошкоджень, основна експозиція доступна частково. Тому тепер відкрили для екскурсантів внутрішнє подвір'я.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла екскурсовод Тетяна Губська.

16-го липня на екскурсію зібралося тридцять людей. Тетяна Губська розповідає про етапи переміщення територією Старофлотських казарм.

"Людям треба показати щось занадто цікаве. Зараз люди поприїжджали з інших країн. Вони побачили інші теми, інші інтерпретації (в музеях — ред.). Ми розпочинаємо роботу. У нас вже готується експозиція, починає відновлюватися археологія, працює багато виставок", — говорить екскурсовод.

У дворі відвідувачам показували кам’яні скульптури, антропоморфні стели, деякі датовані другою половиною третього тисячоріччя до нашої ери.

У Миколаївському краєзнавчому музеї ввели новий формат екскурсій
Кам'яні скульптури у краєзнавчому музеї, 16 липня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У стінах музею, на першому поверсі, екскурсовод Тетяна Губська на макеті комплексу будівель розповіла про Старофлотські казарми, які побудовані в середині 19 століття.

Основні підвальні приміщення для відвідувачів ще готують. Поки туди ходу немає, оскільки небезпечно, говорить Тетяна Губська.

"Не можемо, на превеликий жаль, здійснити нашу мрію і допустити до другого та третього рівня, але я вірю в те, що це буде", — сказала екскурсовод.

У Миколаївському краєзнавчому музеї ввели новий формат екскурсій
Екскурсовод Тетяна Губська, 16 липня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Відвідувач Андрій говорить, що найбільше сподобалися факти про двір Старофлотських казарм.

"Мені найбільше було цікаво про двір. Про те, що там був такий плац, де тренувалися, маршували. Є три казарми, де жили військові до 1999 року. Про те, що зараз адміністрація музею у колишній пекарні. Це була найстарша будівля цього комплексу", — розповів Андрій.

Основна експозиція станом на 16 липня не функціонує. Приміщення музею перебуває у стадії відновлення після наслідків російських обстрілів. Працюють виставки, екскурсії, організовуються різноманітні майстер-класи, розповідає екскурсовод Тетяна Губська.

"Дуже доречно у теперішній час, бо миколаївцям потрібна якась програма з реабілітації культурної спадщини нашого краю. Дізнатися щось новеньке. Це дуже надихає на майбутнє", — сказала відвідувачка Марія.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок