Лукашенко підтвердив прибуття Пригожина в Білорусь

Лукашенко підтвердив прибуття Пригожина в Білорусь

Пригожин
Власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин, фото: Getty Images

Невизнаний низкою держав президент Білорусі Олександр Лукашенко підтвердив приїзд засновника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина до країни.

Про це Лукашенко заявив на церемонії вручення погонів вищому офіцерському складу, передає Белта.

"Гарантії безпеки, як Путін вчора пообіцяв, були надані. Я бачу, Пригожин літає вже цим літаком. Так, дійсно, він сьогодні в Білорусі. Як я і обіцяв, якщо ви хочете якийсь час у нас перекантовуватиметься та інше, ми вам допоможемо. Звичайно, їхнім (вагнерівців, — ред.) коштом", — сказав Лукашенко.

Він також заявив, що у Білорусі не будують табори для розміщення найманців "Вагнера".

"Ми поки що ніяких таборів не будуємо. Але якщо вони захочуть, ми їх розмістимо. Ставте намети, будь ласка. Але поки вони перебувають у Луганську у своїх таборах. Ми їм запропонували одну із покинутих частин. Будь ласка — паркан є, все є. Ставте намети. Чим можемо, допоможемо. Поки визначаться, чим їм займатися", — додав він.

Лукашенко про пункти набору до ПВК "Вагнер" у Білорусі

Лукашенко також заявив, що перебування на території Білорусі Пригожина і "вагнерівців" не означає, що в країні з'являться пункти набору до ПВК.

Він зазначив, що йому відомо про одного з командирів "вагнерівців" — колишнього білоруського військового.

"Ми його пов'язати не можемо. Ми нікого втримати не зможемо. Хочете там заробляти чималі гроші... Але повинні розуміти, що кожен день ти лягаєш спати в обіймах зі смертю. І автомат під голову", — сказав білоруський президент.

Лукашенко наголосив, що немає сенсу відкривати пункти набору, оскільки охочі стати найманцями, самі знайдуть дорогу до "Вагнера".

Що відомо про заколот Пригожина в Росії

У Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту".

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот повідомила пресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

На початок