Літак Пригожина здійснив посадку на військовому аеродромі Мачулищі у Білорусі

Літак Пригожина здійснив посадку на військовому аеродромі Мачулищі у Білорусі

ЗМІ
Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин під час одного зі своїх звернень 24 червня 2023 року
Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин під час одного зі своїх звернень 24 червня 2023 року. Скріншот з відео

Бізнес-джет власника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина (реєстр. номер RA-02795) здійснив посадку на військовому аеродромі Мачулищі під Мінськом у Білорусі о 07:40. Про це повідомляє "Беларускі Гаюн".

Моніторинговий проєкт також повідомив, що з Росії на цей аеродром також прилетів ще один бізнес-джет.

"Бізнес-джет BAe 125-800B з рег. номером RA-02878 вилетів із Санкт-Петербурга і приземлився на військовому аеродромі Мачулищі о 7:58", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про заколот Пригожина в Росії

У Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту".

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот повідомила пресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

На початок